Jak przygotować się do przeprowadzki?

Wielu z nas w swoim życiu musi się przeprowadzić. Może być to związane z dorastaniem i odejściem z domu rodzinnego, ze zmianą wynajmowanego mieszkania lub domu lub jego zakupem. Jest to zazwyczaj emocjonujące, ale też czasochłonne i pracochłonne. Wiąże się również z dużym stresem związanym z pakowaniem, zakupem lub przygotowaniem kartonów, zorganizowaniem transportu, osób do pomocy. Dlatego warto czasem zwrócić się o pomoc do profesjonalistów.

Wiele wyspecjalizowanych firm obsługuje przeprowadzki ekspresowo, mając już w cenie kartony, pakowanie, transport i przeniesienie. Zaoszczędza to czas i stres związany z nową sytuacją. Tak naprawdę nikt do końca nie wie, jak przygotować się do przeprowadzki. Istnieje kilka rad, a przeprowadzka poradnik w końcu ma i nie musi być to takie straszne, jak się wydaje.

Przeprowadzka poradnik

Istnieje wiele możliwości na zaplanowanie przeprowadzki. Dobry plan może to wszystko ułatwić. Ten poradnik z pewnością pomoże w samodzielnej przeprowadzce. Oto kilka cennych wskazówek:

 • Pakuj swoje rzeczy partiami, z dużym wyprzedzeniem czasowym, jeśli tylko to możliwe,

 • Zapytaj znajomych, rodzinę lub kolegów i koleżanki z pracy, czy nie mogą pomóc Ci w przenoszeniu, pakowaniu i rozpakowaniu rzeczy.

 • Kup kartony do przeprowadzki lub poproś o nie w najbliższym sklepie. Warto zwrócić jednak uwagę, na to że kartony ze sklepu mogą być przesiąknięte zapachem magazynu lub żywności, która się w nich znajdowała. Poza tym nie znajdziesz tam profesjonalnych kartonów 8-warstwowych do przenoszenia bardzo ciężkich rzeczy.

 • Kartony warto kupić w sieci lub na portalu aukcyjnym. Im większy pakiet, tym zazwyczaj bardziej się to opłaca,

 • Powierz firmie przeprowadzkowej pakowanie i zapewnienie specjalnych kartonów, zrelaksujesz się i ten problem masz z głowy,

 • Zaplanuj na każdy dzień co mógłbyś spakować. Zacznij od rzeczy, których nie używasz praktycznie wcale, albo których używasz rzadko. Przecież każdy z nas ma takie bibeloty, prawda?

Mamy też rady, jak przygotować się do przeprowadzki, które przydadzą się każdemu. Ten poradnik sprawi, że przeprowadzka przebiegnie jeszcze łatwiej – jeśli nie zdecydujesz się powierzyć tego specjalnej firmie.

 • Zaktualizuj swój nowy adres korespondencyjny i jeśli zmieniasz meldunek, to również pamiętaj o formalnościach,

 • Zapakuj wszystkie książki i przedmioty, jeśli są ciężkie, ale nie delikatne. Możesz robić to stopniowo. Ćwicz bezpieczne techniki podnoszenia. Przyda Ci się to nawet na przyszłość,

 • Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy, oddaj je na cele charytatywne lub sprzedaj. W każdym domu jest mnóstwo zbędnych przedmiotów. Być może u Ciebie również.

 • Zrób czystkę w szafie. Każdy, kto nie wie jak przygotować się do przeprowadzki, powinien zacząć właśnie od tego. Zastanów się, czy wszystkie gadżety w Twojej kuchni są Ci niezbędne. Może możesz jakieś rozdać znajomym?

 • Powoli i delikatnie pakuj rzeczy podatne na uszkodzenia, takie jak antyki, porcelana czy kryształy. Pamiętaj, aby przenieść je do pojazdu oddzielnie. Unikniesz zniszczeń. Jeśli korzystasz z usług firmy do przeprowadzek, nie musisz się o to martwić.

Zajrzyj na stronę Max-przeprowadzki.pl, na której znajdziesz więcej porad!

Jak przygotować się do przeprowadzki?
5 (100%) 1 vote

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here