Kiedy warto udać się do doradcy podatkowego?

Sprawy podatkowe czasem przerażają wielu z nas. W końcu nie każdy zna się na zawiłościach prawa i jego interpretacji, a do tego nieznajomość prawa nie jest podstawą do tego, by go nie stosować. Z tego powodu należy bardzo uważać w kwestii spraw podatkowych – dla każdego dostępna jest porada podatkowa we Wrocławiu, z której w razie wątpliwości zawsze można skorzystać.

Czym zajmuje się doradca podatkowy?

Zawód doradcy podatkowego istnieje od 1996 roku, czyli stosunkowo niedługo. Zadaniem takiej osoby jest udzielanie porad z zakresu obowiązującego prawa podatkowego. W większości przypadków doradca podatkowy może doradzić w sprawach związanych z opłacaniem podatków, składaniem deklaracji podatkowych czy odliczaniem ulg. Z pomocy doradcy korzystają zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa. Doradca podatkowy może udzielać jedynie samych porad, ale również jest w stanie reprezentować interesy podatników podczas spraw prowadzonych przez sądy administracyjne lub organy podatkowe. Doradca podatkowy często zatrudniany jest w firmach prowadzących różnorodną działalność. Przedsiębiorcy mają bowiem pod ręką osobę, która zna się na zawiłościach prawa podatkowego, a do tego może prowadzić księgi podatkowe. Do doradcy podatkowego warto udać się zawsze, kiedy mamy wątpliwości odnośnie tego, jak postępować w kwestiach podatkowych. Często zwykła porada może nas uchronić przed przykrymi konsekwencjami spowodowanymi nieznajomością przepisów.

Kto może zostać doradcą podatkowym?

Porada podatkowa we Wrocławiu jest udzielana przez doświadczonych doradców podatkowych, którzy doskonale znają się na swoim zawodzie. Doradcą podatkowym może zostać osoba niekarana i korzystająca z pełni praw obywatelskich, posiadająca wyższe wykształcenie. Konieczne jest zdanie egzaminu na doradcę podatkowego i odbycie 2-letniej praktyki. Dopiero po spełnieniu tych warunków można złożyć wniosek o wpisanie na listę doradców podatkowych. Dopiero osoba, która znajdzie się na wymienionej liście, będzie mogła legalnie wykonywać swój zawód.

Poprzedni artykułObsługa prawna wspólnot mieszkaniowych – czy i do czego jest potrzebna?
Następny artykułAdwokat do spraw rozwodowych, czyli dlaczego podczas rozwodu warto zatrudnić adwokata?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj