Płatności cykliczne- dla kogo to dobre rozwiązanie?

Życie w coraz bardziej zabieganym świecie wymusza nowoczesne rozwiązania. A to takich właśnie należą płatności cykliczne. Przeczytaj, dla kogo jest to dobre rozwiązanie i kto powinien się nim zainteresować.

Płatności cykliczne – płatności na miarę XXI wieku

Wiele rachunków należy opłacać w określonych odstępach czasu. Niestety łatwo zapomnieć o wpłacie pieniędzy za polisę, media czy subskrypcję serwisów filmowych. Pewnym rozwiązaniem, dzięki któremu nigdy nie zapomnisz o opłatach, są płatności cykliczne. Z ich pomocą można rozliczać bardzo dużo transakcji, zwłaszcza tych opartych na abonamencie lub subskrypcji. A jak one działają? Płatności cykliczne są bezobsługową forma płatności automatycznych. Zanim jednak będziesz mógł płacić w ten sposób, musisz zarejestrować usługę. A więc jednorazowo podajesz dane karty płatniczej, a w kolejnych miesiącach jesteś już tylko informowany o obciążeniu Twojego konta określoną należnością. Natomiast autoryzacji usługi dokona za Ciebie wybrany operator płatności. Pamiętaj, że z płatności cyklicznych zawsze możesz zrezygnować.

Dlaczego płatności cykliczne są tak popularne w dzisiejszym świecie? Ponieważ pozwalają oszczędzić czas i pieniądze, co w XXI wieku jest bardzo cenne. Dzięki tej formie płatności koniec z odsetkami i monitami – nie musisz się już martwić o swoje faktury.

Kto powinien korzystać z płatności cyklicznych?

Płatności cykliczne są dla każdego, jednak najczęściej poleca się je dużym firmom zajmującym się dostarczaniem usług rozliczanych w abonamencie. Skorzystać na nich mogą operatorzy sieci komórkowych, firmy ubezpieczeniowe, firmy zajmujące się dostarczaniem oprogramowania. Płatności cykliczne to doskonałe rozwiązanie dla firm realizujących sprzedaż karnetów, czyli dla siłowni, basenów i klubów fitness.

Płatności cykliczne wykorzystują także serwisy takie jak Netflix i Spotify, czyli dostawcy rozrywki.

Właściciele sklepów internetowych z pomocą płatności cyklicznych mogą opłacać także domenę, hosting czy abonament za oprogramowanie. Warto wdrożyć tę metodę, jeśli jesteś posiadaczem sklepu internetowego, ponieważ nieopłacenie strony internetowej może skutkować tym, że stanie się ona niedostępna dla odwiedzających, a co za tym idzie potencjalnych klientów. W przypadku dużego sklepu straty mogą tu być naprawdę kolosalne.

Co jeszcze warto wiedzieć o płatnościach cyklicznych?

Płatności cykliczne to automatyczne transakcje, czyli płatności dokonywane bez każdorazowego podawania danych karty płatniczej lub danych do autoryzacji przelewu. Zapisując się do płatności cyklicznych, nie musisz też podawać numeru karty przy każdej płatności za rachunki. Będzie ona obciążana cyklicznie na zasadach zawartych w umowie. Może to skutecznie wyeliminować problem nieopłacania rachunków i związanych z tym windykacji. Płatności cykliczne oferują wiele systemów pośredniczących w płatnościach, przykładem może tu być Dotpay. To dobra opcja także dla osób, które nie posiadają konta w polskim banku.

Płatności cykliczne a darowizny

Płatności cykliczne są bardzo często wykorzystywane w działalności charytatywnej. Przykładem mogą tu być firmy Mofimo i SIX Payment Service. Dzięki temu, że połączyły one siły, wspieranie organizacji pozarządowych jest o wiele łatwiejsze. Przede wszystkim nie trzeba przechodzić procedury polecenia zapłaty, co generowało do tej pory problemy i zabierało wiele czasu. Obecnie wszystko będzie się odbywało za pośrednictwem terminala płatniczego. Rozwiązanie to umożliwia aktywowanie płatności cyklicznych dla kart bankowych darczyńców bezpośrednio na wyżej wymienionym urządzeniu. Z tej opcji korzysta już Greenpeace oraz organizacja WWF, która wspiera naturalne środowisko i walczy o polskie bogactwo przyrodnicze.

Więcej informacji pod linkiem : https://mofimo.com/nasze-rozwiazania/platnosci-cykl.html

Poprzedni artykułJakie są najważniejsze obowiązki pracodawcy w zakresie BHP? Sprawdź!
Następny artykułJak wybrać dobrą drukarnię?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj