Połącz swoje długi – czym jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to dosyć nowy produkt instytucji bankowych, ale już zyskał ogromną popularność wśród Polaków, którzy zaciągają kolejne zobowiązania kredytowe. To nic innego, jak połączenie kilku zobowiązań kredytowych w jedno, co dla zadłużonych może być korzystnym rozwiązaniem. Sprawdźmy jednak, czy na pewno w każdej sytuacji tak właśnie jest.

Zamiana kilku rat na jedną

Eksperci rynku finansowego uznają, że kredyt konsolidacyjny może być skuteczną ucieczką przed wpadnięciem w tzw. pętlę kredytową. Dotyczy to osób, które zaciągają coraz więcej zobowiązań kredytowych, później biorą kredyty, by spłacić zadłużenia. W końcu dochodzi do sytuacji, w której żaden bank nie chce udzielić już kredytu, a ich comiesięczny budżet nie pokrywa kosztów zobowiązań wobec instytucji bankowych.

Kredyt konsolidacyjny jest wtedy świetnym rozwiązaniem, ponieważ łączy wszystkie kredyty w jeden z możliwością wydłużenia okresu trwania umowy. Dzięki temu comiesięczna rata jest niższa, znacznie spadają też koszty obsługi takiego zobowiązania. Dla zadłużonych kredytobiorców może być to jedyny ratunek, by odzyskać stabilność finansową.

Wygodna organizacja

Kredyt konsolidacyjny to też dobra opcja dla osób, które posiadają kilka zobowiązań kredytowych i jak najbardziej stać ich na comiesięczne regulowanie rat, ale nie radzą sobie raczej z organizacją spłat. Wysyłanie środków na konto do różnych banków, pilnowanie terminów może okazać się prawdziwą zmorą w trakcie realizowania natłoku innych obowiązków codziennego życia. Kredyt konsolidacyjny uwalnia od takiego procesu. Od teraz kredytobiorca może posiadać tylko jedno zobowiązanie kredytowe, w jednym banku i z jednym terminem płatności.

Dodatkowe wsparcie finansowe

Z kredytu konsolidacyjnego korzystają także kredytobiorcy, którzy potrzebują dodatkowego wsparcia finansowego. Można połączyć kilka kredytów w jeden i zwiększyć wartość całego zobowiązania poprzez dobranie środków finansowych o określonej wysokości. Co więcej, w wielu przypadkach miesięczna rata takiego kredytu nie wzrasta, bo czas trwania umowy z bankiem zostaje wydłużony. Kredytobiorca nie nadwyręża więc swojego miesięcznego budżetu, zyskuje za to niezbędne środki, dzięki którym może spełniać swoje potrzeby.

Korzyści finansowe

Warto wspomnieć, że jeden kredyt konsolidacyjny może zostać udzielony na o wiele lepszych zasadach aniżeli kilka zobowiązań. Trzeba wziąć pod uwagę, że dzisiaj banki walczą o każdego klienta i oferują naprawdę korzystne warunki spłat, często też proponują elastyczne rozwiązania, patrząc na indywidualne potrzeby, oczekiwania, ale i możliwości finansowe potencjalnego kredytobiorcy.

Okazuje się również, że kredyt konsolidacyjny może być doskonałą opcją na rozwiązanie umowy z bankiem, z którym kredytobiorca podpisał niekorzystną umowę kredytową. Nad połączeniem kredytów na nowych warunkach powinny zastanowić się osoby, które pierwsze zobowiązania zaciągały co najmniej kilka lat temu. Wtedy banki oferowały je zapewne z nieco mniej korzystnym oprocentowaniem i wyższymi kosztami około kredytowymi.

Poprzedni artykułCo w sytuacji, kiedy zamek w drzwiach odmówi posłuszeństwa?
Następny artykułRoznoszenie ulotek – czy ten sposób na reklamę ciągle działa?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj