Pożyczka na dowód – jak wziąć, ile można dostać?

Czasem w życiu bywa tak, że musimy szybko zdobyć dodatkowe pieniądze. Zaciągnięcie kredytu w banku zajmuje od kilku dni do nawet kilku tygodni i wiąże się z całą masą formalności. Dlatego też pożyczka na dowód często okazuje się być dużo lepszym rozwiązaniem. Jak w praktyce wygląda taka forma finansowania? Wyjaśniamy!

Co to jest pożyczka na dowód?

Tradycyjne formy finansowania wiążą się zazwyczaj z wizytą w banku, a podczas wizyty trzeba tam złożyć cały stos dokumentów – umowę o pracę, zaświadczenie o dochodach, a nawet zeznanie podatkowe za zeszły rok. Po otrzymaniu wszelkich niezbędnych papierów pracownik banku zacznie weryfikować Twoją historię spłaty poprzednich długów, sprawdzi, czy nie masz obecnie zaciągniętych innych zobowiązań, a na końcu wyliczy Twoją zdolność kredytową. I tak formalności będą się przeciągać w nieskończoność, a Ty będziesz czekać na pieniądze.

Innym sposobem finansowania jest pożyczka na dowód. Jest bardzo podobna do tradycyjnej pożyczki bankowej, ale mogą jej udzielać prywatne firmy. Oczywiście, każda z tych firm to zarejestrowany podmiot gospodarczy, który działa zgodnie z literą prawa. Co więcej, każda firma pozabankowa, która udziela pożyczki na dowód podlega pełnemu nadzorowi KNF (Komisja Nadzoru Finansowego) oraz innym państwowym organom kontrolnym.

Zatem jak w praktyce działa pożyczka na dowód? Podobnie jak tradycyjne formy finansowania, a główną różnicą jest prawie całkowity brak formalności. Wystarczy Ci tylko Twój dowód osobisty – pracownik firmy pozabankowej użyje go w celu sprawdzenia Twoich danych osobowych oraz potwierdzenia Twojej tożsamości. Jeśli wszystkie dane okażą się zgodne z prawdą, to pieniądze dostaniesz do ręki w ciągu kilku minut.

Pożyczka na dowód może także zostać udzielona całkowicie przez internet. Jest to nawet popularniejsze rozwiązanie ze względu na samą wygodę – aby otrzymać pieniądze, nie musisz w ogóle wychodzić z domu.

Jak wziąć pożyczkę na dowód?

Otrzymanie pożyczki na dowód zajmie Ci tylko kilka chwil. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, wystarczy, że wybierzesz się do punktu lokalnej firmy udzielającej pożyczek pozabankowych, wypełnisz krótki formularz i pokażesz pracownikowi swój dowód osobisty. To wszystko – pieniądze zostaną Ci wypłacone w postaci gotówki lub czeku, który zrealizujesz w lokalnym oddziale Poczty Polskiej.

Pamiętaj jednak, by dokładnie sprawdzić placówkę, w której chcesz zaciągnąć zobowiązanie. Niektóre firmy, które udzielają pożyczki na dowód, szczególnie te działające lokalnie, nie zawsze działają zgodnie z literą prawa. Dlatego też zapoznaj się z ich stroną internetową, sprawdź, czy prowadzą zarejestrowaną działalność gospodarczą i posiadają odpowiednie licencje.

Pożyczki na dowód najbezpieczniej jest brać przez internet – w sieci znajdziesz wiele profesjonalnych przedsiębiorstw finansowych, które zajmują się takimi usługami. To firmy z wieloletnim doświadczeniem i dziesiątkami tysięcy zadowolonych klientów. Co więcej, podlegają one najbardziej wnikliwemu nadzorowi finansowemu – ich wielkość automatycznie stawia je na celowniku przed wszystkimi organami nadzorczymi. To właśnie dlatego pożyczka na dowód wzięta w sieci na ogół jest jedną z najbezpieczniejszych form finansowania.

Zaciągnięcie pożyczki na dowód przez internet jest bardzo prostym zadaniem. W pierwszej kolejności musisz znaleźć interesującą Cię ofertę – sprawdź warunki umowy, okres spłaty, harmonogram rat oraz ogólne opinie dotyczące Twojego przyszłego pożyczkodawcy. Następnie zweryfikuj jego wiarygodność. Dokonasz tego, porównując dane zawarte na jego stronie z oficjalnymi bazami takimi jak KRS (Krajowy Rejestr Sądowniczy). Gdy już upewnisz się, że wszystko się zgadza, to będziesz mógł przejść do właściwej części całego procesu, jaką jest wypełnienie wniosku o pożyczkę na dowód.

Formalności zacznij od podania interesującej Cię kwoty – wpisz tyle, ile faktycznie potrzebujesz. Jest to zdecydowanie najważniejsza zasada związana z odpowiedzialnym pożyczaniem. Przestrzegając jej, uchronisz się przed wpadnięciem w spiralę długów.

Kolejnym etapem brania pożyczki na dowód jest podanie wszystkich swoich danych kontaktowych i wyrażenie zgody na ich przetwarzanie. Nie martw się o ich bezpieczeństwo – nad nim czuwa szereg zabezpieczeń. Możesz się o tym przekonać sam. Wystarczy tylko, że klikniesz symbol kłódki, który znajduje się obok adresu strony, która udziela pożyczki na dowód. Jeśli będzie przy nim widniał napis „Połączenie jest bezpieczne”, to możesz być pewny, że Twoje dane nie wyciekną podczas podpisywania umowy.

Ostatnim krokiem jest potwierdzenie poprawności danych wpisanych w wypełnionym przez Ciebie formularzu pożyczki na dowód. Jeśli wszystko się zgadza, to zaakceptuj cały kwestionariusz.

Pożyczka na dowód – jakie dokumenty są potrzebne?

Jak sama nazwa wskazuje, pożyczka na dowód udzielana jest na podstawie Twojego dokumentu tożsamości. Niektóre firmy mogą wymagać także dostarczenia innych dokumentów, takich jak zaświadczenie o dochodach lub umowa o pracę. Jest to jednak raczej rzadka praktyka. Częściej możesz spotkać się z prośbą o przelanie symbolicznej złotówki na konto firmy udzielającej pożyczki na dowód. Taka transakcja potwierdza Twoją tożsamość, ponieważ na wykonanym przelewie będą widniały Twoje dane osobowe. Proces takiej weryfikacji trwa dosłownie kilka minut, a po jego zakończeniu przelane pieniądze zostaną w całości zwrócone na Twoje konto.

Czy można wziąć pożyczkę na czyjś dowód?

Pożyczka na dowód może zostać udzielona tylko osobie, która składa wniosek. Nie możesz nawet otrzymać pożyczki na dowód na najbliższą rodzinę, taką jak babcia, żona czy rodzeństwo. Taki wniosek zostanie automatycznie odrzucony przez system.

Poprzedni artykułTransport towarów z Chin – jak zorganizować?
Następny artykułApartamenty Ustroń – spędź urlop w górskim uzdrowisku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj