Na szczęście? Niestety? Brexit a prowadzenie spółki w Anglii

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej jest już przesądzone. Obawy właścicieli spółek założonych w Anglii wciąż rosną, jednak niektórzy upatrują w Brexicie szansy dla siebie. Jakie potencjalne zagrożenia lub zyski czekają na przedsiębiorców na Wyspach Brytyjskich?

Zagrożenia czy zyski?

Brexit wywołuje wiele obaw w przedsiębiorcach, posiadających spółkę zarejestrowaną na Wyspach Brytyjskich. Czy Brexit to tylko zagrożenia? Opuszczenie przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej spowoduje jej wyjście z unii celnej oraz opuszczenie wolnego rynku Unii Europejskiej. Brak konieczności stosowania się do dyrektyw UE będzie miało również wpływ na możliwość indywidualnej regulacji prawnej dotyczącej prowadzenia działalności gospodarczej. To zdecydowany plus dla przedsiębiorców, ponieważ będą mogli oni liczyć na korzystniejsze warunki podatkowe.

Raj podatkowy

Rejestracja działalności gospodarczej na Wyspach Brytyjskich od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród Polaków. Znacznie korzystniejsze warunki prowadzenia biznesu sprawiają, że Polacy, chcąc zdążyć przed Brexitem, chętnie rejestrują firmy właśnie w Wielkiej Brytanii. Warunki prowadzenia działalności mają bowiem ulec zmianie, jednak tylko na lepsze.

Jak założyć firmę w Anglii?

Założenie spółki LTD w Wielkiej Brytanii to znacznie korzystniejsza decyzja prowadzenia działalności w porównaniu z polskimi warunkami. Kwota wolna od podatku wynosi w Anglii 8 632 funtów rocznie, a ma wzrosnąć do 12 tysięcy! Ponadto pozostałe podatki są znacznie niższe niż w Polsce, natomiast prowadzenie dokumentacji oraz sprawy administracyjne znacznie ułatwione. Co więcej, dla firm zarejestrowanych przed wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej zapewniona jest ochrona podatkowa. Oznacza to, że rząd nie przewiduje podniesienia podatków dla istniejących firm.

Rynek poza granicami UK

W Białej Księdze Brexitu zawarte zostały postulaty Wielkiej Brytanii oraz deklaracja przyszłych relacji z Unią Europejską. Z punktów przedstawionych przez rząd jasno wynika, że Wielka Brytania chce zachować swobodny przepływ dóbr wypracowany podczas wieloletniej współpracy Anglii z UE. Oznacza to, że łańcuch dostaw oraz kooperacja produkcyjna zostaną zachowane na obecnym poziomie. Co się zmieni? Po Brexicie wszystkie towary pochodzące z Wielkiej Brytanii staną się produktami importowanymi.

Obsługa prawna firm

Założenie oraz prowadzenie działalności gospodarczej w Wielkiej Brytanii wymaga znajomości przepisów prawnych. Warto zatem pewne obowiązki powierzyć profesjonalnej kancelarii prawno-podatkowej. Kancelaria Semper Paratus prowadzi kompleksowe rozliczenia oraz księgowość dla spółek LTD założonych w Wielkiej Brytanii. Ponadto, biuro pomaga w rejestracji polskich oddziałów dla spółek brytyjskich. Działalność kancelarii opiera się na wieloletnim doświadczeniu oraz merytorycznej znajomości prawa. Dzięki temu kancelaria księgowa Semper Paratus świadczy profesjonalne usługi z zakresu ochrony majątku oraz szeroko pojętej obsługi prawnej dla przedsiębiorców.

Poprzedni artykułJak zabezpieczyć majątek i prowadzić spółkę LTD po BREXICIE
Następny artykułCo w sytuacji, kiedy zamek w drzwiach odmówi posłuszeństwa?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj