Jak zabezpieczyć majątek i prowadzić spółkę LTD po BREXICIE

Polscy przedsiębiorcy nie byliby przedsiębiorczymi, gdyby nie zakładali coraz to nowych firm w Wielkiej Brytanii. Ale Wielka Brytania to nie tylko wspaniałe pole do kapitalistycznego manewru, ale również… BREXIT. BREXIT, który jest nie tylko słuszną na swój sposób ideologią, ale zaglądającym nam coraz mocniej do portfeli faktem. Zobaczcie, jak założyć firmę w Anglii i utrzymać ją po BREXICIE! Czy przysługiwać Wam będzie ochrona podatkowa i jak wygląda założenie spółki LTD po zmianach!

Polskie firmy w Wielkiej Brytanii

Warto zacząć od tego, że polscy przedsiębiorcy prowadzą w Wielkiej Brytanii ponad 60 tysięcy firm. Ale to nie koniec biznesowych konotacji polskich z wyspami, bo do tego trzeba dodać eksportowanie towarów do Wielkiej Brytanii i współpraca z polskimi podwykonawcami. Powodem prowadzenia firmy w Wielkiej Brytanii a nie w Polsce jest to, że na wyspach jest prościej.

Brytyjski system prawny oraz podatkowy jest bardzo przyjazny dla ludzi interesu. I podobno najmniej chodzi o podatki, a bardziej o niską biurokrację. O ile na przykład w 2017 roku polscy biznesmeni musieli średnio poświęcić 336 godzin na rozliczenie podatkowe, to ich angielscy koledzy potrzebowali na to tylko 105 godzin.

Utrudnienia dla polskich firm

Wiele firm zarejestrowanych na wyspach przez obcokrajowców niepokoi się wpływem BREXITU na ich biznesy. Wiele obaw rozwiewa raport „Business Brexit Priorities” obiecujący zachowanie bieżących przepisów dotyczących prowadzenia firmy w Wielkiej Brytanii typu ochrona podatkowa.

Czy naprawdę dotychczasowy dogodny system podatkowy gwarantujący kwotę wolną od podatku utrzyma się? Wielu przedsiębiorców ma taką nadzieję, szczególnie jeśli sobie uświadomi, że na wyspach aż 1 na 7 firm należy do obcokrajowców.

A jednak najnowsze statystyki są niepokojące – na przykład raport Euler Hermes mówi o tym, że eksport do Wielkiej Brytanii wzrósł w ubiegłym roku o 900 mln euro, ale gdyby nie obawy związane z BREXITEM mógłby wzrosnąć o dodatkowe 3,2 ml euro. Najbardziej ucierpiały jak dotąd branże: maszynowa, meblarska, spożywcza i chemiczna. Tracą także firmy z branży samochodowej będące poddostawcami części aut produkowanych w Niemczech i eksportowanych stamtąd do Wielkiej Brytanii. Z raportu wynika także, że jeszcze bardziej od Polski tracą takie kraje jak Niemcy, Belgia i Holandia.

Poza tym w związku z tym, że funt szterling uległ przecenie, zmieniła się opłacalność polskich towarów na rynku angielskim. Powodem coraz trudniejszego dostępu do rynku brytyjskiego będzie również to, że wrócą cła, opłaty i podatki. Trzeba się również nastawić na kontrole na granicach. Niejeden biznesmen jest zatem skonsternowany, gdyż z jednej strony wie, jak założyć firmę w Anglii, bo planował to już od jakiegoś czasu, a z drugiej strony czuje, że już niedługo nie będzie zbyt wiele udogodnień.

Pomoc prawna i księgowa

Specjalnie dla polskich przedsiębiorców gubiących się w tym zamieszaniu, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii założyło specjalną skrzynkę brexit@mpit.gov.pl, na którą można kierować swoje pytania.

Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnej obsługi prawnej i księgowej www.semperparatus.pl która to kancelaria pomaga obsłużyć zakładanie firmy w Wielkiej Brytanii. Profesjonaliści doradzą, jak założyć firmę w Anglii i jak ją prowadzić.

To idealne rozwiązanie dla tych, którzy pragną uwolnić się od problemów biurokratycznych, walk z brytyjskimi i polskimi urzędami, pragnąć swój zaoszczędzony czas, energię i cały potencjał wykorzystać do rozwoju swojej firmy.

Założenie spółki LTD i BREXIT – szansa podatkowa

Założenie spółki LTD jest bardzo korzystne, bo to typ działalności w UK zwolniony z opodatkowania VAT, jeśli prowadzi się ją poza granicami Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii. To idealny biznes dla tych, którzy prowadzą działalność freelancerską. Tak więc można będzie skorzystać na wprowadzeniu BREXITU i na ochronie podatkowej, ale wymagana jest optymalizacja podatkowa i odpowiednie zabezpieczenie swojego majątku.

Poprzedni artykułBudżet małżeński – jak planować wydatki?
Następny artykułNa szczęście? Niestety? Brexit a prowadzenie spółki w Anglii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj