Jak przygotować się do przeprowadzki?

Wielu z nas w swoim życiu musi się przeprowadzić. Może być to związane z dorastaniem i odejściem z domu rodzinnego, ze zmianą wynajmowanego mieszkania lub domu lub jego zakupem. Jest to zazwyczaj emocjonujące, ale też czasochłonne i pracochłonne. Wiąże się również z dużym stresem związanym z pakowaniem, zakupem lub przygotowaniem kartonów, zorganizowaniem transportu, osób do pomocy. Dlatego warto czasem zwrócić się o pomoc do profesjonalistów.

Wiele wyspecjalizowanych firm obsługuje przeprowadzki ekspresowo, mając już w cenie kartony, pakowanie, transport i przeniesienie. Zaoszczędza to czas i stres związany z nową sytuacją. Tak naprawdę nikt do końca nie wie, jak przygotować się do przeprowadzki. Istnieje kilka rad, a przeprowadzka poradnik w końcu ma i nie musi być to takie straszne, jak się wydaje.

Przeprowadzka poradnik

Istnieje wiele możliwości na zaplanowanie przeprowadzki. Dobry plan może to wszystko ułatwić. Ten poradnik z pewnością pomoże w samodzielnej przeprowadzce. Oto kilka cennych wskazówek:

 • Pakuj swoje rzeczy partiami, z dużym wyprzedzeniem czasowym, jeśli tylko to możliwe,

 • Zapytaj znajomych, rodzinę lub kolegów i koleżanki z pracy, czy nie mogą pomóc Ci w przenoszeniu, pakowaniu i rozpakowaniu rzeczy.

 • Kup kartony do przeprowadzki lub poproś o nie w najbliższym sklepie. Warto zwrócić jednak uwagę, na to że kartony ze sklepu mogą być przesiąknięte zapachem magazynu lub żywności, która się w nich znajdowała. Poza tym nie znajdziesz tam profesjonalnych kartonów 8-warstwowych do przenoszenia bardzo ciężkich rzeczy.

 • Kartony warto kupić w sieci lub na portalu aukcyjnym. Im większy pakiet, tym zazwyczaj bardziej się to opłaca,

 • Powierz firmie przeprowadzkowej pakowanie i zapewnienie specjalnych kartonów, zrelaksujesz się i ten problem masz z głowy,

 • Zaplanuj na każdy dzień co mógłbyś spakować. Zacznij od rzeczy, których nie używasz praktycznie wcale, albo których używasz rzadko. Przecież każdy z nas ma takie bibeloty, prawda?

Mamy też rady, jak przygotować się do przeprowadzki, które przydadzą się każdemu. Ten poradnik sprawi, że przeprowadzka przebiegnie jeszcze łatwiej – jeśli nie zdecydujesz się powierzyć tego specjalnej firmie.

 • Zaktualizuj swój nowy adres korespondencyjny i jeśli zmieniasz meldunek, to również pamiętaj o formalnościach,

 • Zapakuj wszystkie książki i przedmioty, jeśli są ciężkie, ale nie delikatne. Możesz robić to stopniowo. Ćwicz bezpieczne techniki podnoszenia. Przyda Ci się to nawet na przyszłość,

 • Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy, oddaj je na cele charytatywne lub sprzedaj. W każdym domu jest mnóstwo zbędnych przedmiotów. Być może u Ciebie również.

 • Zrób czystkę w szafie. Każdy, kto nie wie jak przygotować się do przeprowadzki, powinien zacząć właśnie od tego. Zastanów się, czy wszystkie gadżety w Twojej kuchni są Ci niezbędne. Może możesz jakieś rozdać znajomym?

 • Powoli i delikatnie pakuj rzeczy podatne na uszkodzenia, takie jak antyki, porcelana czy kryształy. Pamiętaj, aby przenieść je do pojazdu oddzielnie. Unikniesz zniszczeń. Jeśli korzystasz z usług firmy do przeprowadzek, nie musisz się o to martwić.

Zajrzyj na stronę Max-przeprowadzki.pl, na której znajdziesz więcej porad!

Poprzedni artykułJaki rodzaj PIT-u odnosi się do jakiego rodzaju dochodu? – Poradnik dla początkujących
Następny artykułNauka pływania Bydgoszcz – zdobądź umiejętność, która ma znaczenie!

1 KOMENTARZ

 1. Najwazniejsze zeby podejść do tematu rozsądnie i nie gromadzic miliona kartonow czy opakowania. Wg mnie w ogole w tej chwili lepiej zlecic kompleksowe pakowanie firmie zewnetrznej, a w Warszawie od przeprowadzek troche takich jest. Nam biuro przenosili ludzie z Przeprowadzek Warszawskich a ze maja tez swoj sklep to wszystkie materiały przywieźli ze soba. Nawet pakowaniem tez sie zajeli, wiec przeprowadzka trwala jeden dzien

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj