O czym warto pamiętać, starając się o kredyt bez zaświadczeń?

Niespodziewane wydatki pojawiają się w najmniej oczekiwanym momencie, dlatego wiele osób korzysta ze wsparcia finansowego przygotowanego przez banki. Gdy czas nagli i pieniądze potrzebne są „na wczoraj”, z pomocą przychodzi kredyt bez zaświadczeń. Aby takie finansowanie było opłacalne, warto pamiętać o kilku kwestiach. Poznaj te najważniejsze.

Gotówkowy kredyt bez zaświadczeń to szansa na uzyskanie wsparcie finansowego w krótkim czasie. Formalności uproszczone zostają do minimum, dzięki czemu bank dość szybko analizuje sytuację konkretnego kredytobiorcy.

Kredyt bez zaświadczeń – na czym polega?

Kredyt bez zaświadczeń to nic innego jak forma finansowania, w której bank nie wymaga przedstawiania dokumentów od pracodawcy potwierdzających zatrudnienie czy wysokość osiąganych dochodów.

Nie oznacza to jednak, że pieniądze będą mogli otrzymać wszyscy. Zamiast zaświadczenia trzeba dostarczyć oświadczenie o zarobkach podpisane przez kredytobiorcę. Ważne jest jednak to, aby podać wiarygodne dane, by na tej podstawie bank przeprowadził weryfikację zdolności kredytowej.

Jak wybrać dobry kredyt bez zaświadczeń?

W zaciąganiu gotówkowego kredytu bez zaświadczeń nie ma nic złego – o ile jest to decyzja dokładnie przemyślana. Należy także pamiętać o porównaniu dostępnych ofert. Przeanalizowanie kilku wariantów finansowania pozwoli wybrać opcję najbardziej zbliżoną do potrzeb i oczekiwań.

  • Koszty finansowania

Znaczenie mają nie tylko doliczane odsetki, ale także inne opłaty związane z udzieleniem kredytu. Zamiast więc koncentrować się na oprocentowaniu, pamiętaj o sprawdzeniu RRSO (rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania). Jest to bowiem wskaźnik, który uwzględnia odsetki oraz koszty pozaodsetkowe, np. prowizję, ubezpieczenie.

  • Okres finansowania

Kredyty gotówkowe bez zaświadczeń zwykle udzielane są na krótki czas. Jeśli zależy Ci na dłuższym okresie, dokładnie zweryfikuj oferty. Wśród nich z pewnością znajdziesz co najmniej jedno finansowanie z terminem do nawet 84 miesięcy.

  • Czas oczekiwania na decyzję kredytową

Chociaż kredyty bez zaświadczeń udzielane są dość szybko, nie jest to regułą. Upewnij się więc, że bank jeszcze tego samego dnia wyda decyzję i wypłaci pieniądze.

Zaciągasz kredyt? Pamiętaj jeszcze o tym…

Warto także pamiętać o kilku innych kwestiach – związanych ogólnie z ubieganiem się o wsparcie finansowe. Aby kredyt bez zaświadczeń nie przysporzył problemów, należy:

  • zaciągnąć kredyt na taką kwotę, jaka jest faktycznie potrzebna,
  • realnie oszacować swoją sytuację materialną – teraz i w przyszłości,
  • nie zawyżać wysokości dochodów.

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości co do konkretnego kredytu, nie bój się pytać. Pracownik banku jest do twojej dyspozycji i możesz skorzystać z jego wsparcia w każdym momencie.

Poprzedni artykułJak Przygotować Się Do Zmian W Sektorze Usług Użyteczności Publicznej
Następny artykułPieniądze bez większych formalności? Skorzystaj z kredytu bez zaświadczeń

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj