Pieniądze bez większych formalności? Skorzystaj z kredytu bez zaświadczeń

Pożyczanie pieniędzy z banku kojarzy Ci się z koniecznością dopełnienia wielu formalności, co wydłuża czas oczekiwania na wypłatę gotówki? Poznaj kredyt bez zaświadczeń – finansowanie proponowane w oparciu o uproszczone procedury. Dowiedz się, na czym polega i kto może go zaciągnąć.

Polacy chętnie korzystają z kredytów bankowych, mimo konieczności dostarczania licznych dokumentów potwierdzających zdolność i wiarygodność kredytową. Warto jednak mieć świadomość, że kredyt bez zaświadczeń jest jeszcze łatwiej dostępny – pieniądze można otrzymać dużo szybciej.

Jak działa kredyt bez zaświadczeń?

Ograniczenie formalności do niezbędnego minimum – taki cel przyświeca bankom oferującym kredyt bez zaświadczeń. Chodzi o to, aby ułatwić proces wnioskowania o pieniądze w oparciu o uproszczone procedury. Dlatego kredyt bez zaświadczeń przyznawany jest wyłącznie na podstawie oświadczenia o dochodach, a nie – jak do tej pory – w oparciu o zaświadczenie o wynagrodzeniu podpisane przez pracodawcę.

Oświadczenie o dochodach sporządzane jest przez kredytobiorcę. Zobowiązany jest on do podania średniego miesięcznego wynagrodzenia w kwocie netto – z zastrzeżeniem, że wskazana kwota musi mieć pokrycie w rzeczywistości. Bank zastrzega sobie bowiem prawo do sprawdzenia danych, a w przypadku podania błędnych informacji, kredytobiorca może zostać posądzony o wyłudzenie kredytu.

Oświadczenie o osiąganym wynagrodzeniu jest podstawowym dokumentem, w oparciu o który bank wylicza zdolność kredytową i wydaje decyzję o przyznaniu wsparcia finansowego.

Jak ubiegać się o kredyt bez zaświadczeń?

Procedura ubiegania się o kredyt bez zaświadczeń sprowadza się do zaledwie kilku kroków:

  • składasz wniosek online, podając m.in. informacje o wysokości osiąganych dochodów,
  • wybierasz kwotę pożyczki, okres spłaty oraz inne parametry kredytu.

Bank analizuje wniosek kredytowy i wydaje decyzję. Jeśli jest pozytywna, wówczas jeszcze tego samego dnia otrzymujesz środki na wskazany rachunek bankowy.

Kredyt bez zaświadczeń dla każdego?

Chociaż kredyt bez zaświadczeń jest łatwiej dostępny, nie każdy może się o niego ubiegać. Finansowanie jest dostępne wyłącznie dla osób, które:

  • osiągają stałe dochody – wymogiem nie są jednak zarobki wynikające z umowy o pracę, ale również z umów cywilnoprawnych,
  • mają odpowiednio wysoką zdolność kredytową – adekwatną do wnioskowanej kwoty i okresu spłaty,
  • mogą pochwalić się dobrą historią kredytową – nie mają przeterminowanych zobowiązań finansowych.

Pamiętaj! Kredyt bez zaświadczeń zaciągnij rozsądnie – dopasuj wysokość finansowania do sytuacji materialnej oraz swoich potrzeb. Fakt, że jest on przyznawany bez zbędnych formalności wcale nie oznacza, że możesz wnioskować o kwoty powyżej swoich możliwości.

Poprzedni artykułO czym warto pamiętać, starając się o kredyt bez zaświadczeń?
Następny artykułDlaczego warto mieć indywidualną opiekę medyczną?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj