Jak wysłać tanio paczkę?

Co byśmy zrobili, gdyby nie było paczkomatów? Pewnie niejedna miałaby duży problem, bo korzystanie z nich to czysta przyjemność. Ta usługa oferowana przez firmę in Post ma coraz większą grupę odbiorców i wciąż ich przybywa. Nie może być inaczej, kiedy odbiór i wysyłka paczek przebiega w ekspresowym tempie, bezpiecznie i do tego nie obciąża zanadto portfela.

Zawsze pod ręką

Paczkomaty już na stałe wrosły w architekturę miasta i przybywa ich jak przysłowiowych grzybów po deszczu. W każdym większym mieście jest ich pod dostatkiem, ale i w mniejszych miejscowościach pojawiają się coraz gęściej. Dlaczego korzystanie z nich jest czystą przyjemnością? Po pierwsze można wybrać paczkomat, który znajduje się najbliżej naszego domu czy miejsca pracy, nie ma więc problemu ze sprawnym odbiorem przesyłek i ich nadawaniem. Nie ma też potrzeby czekania w dużych kolejkach, nie traci się cennego czasu na dotarcie do placówki pocztowej. Odchodzi też troska o to, że się nie zdąży wysłać paczki przed pracą lub przed zamknięciem poczty.

Bezpiecznie i tanio – nadawanie paczek i odbiór

Każdy, kto zdecyduje się na wysyłkę paczki przez usługę InPostu, jaką jest paczkomat, ma pewność, że przesyłka dotrze do odbiorcy bardzo szybko. W większości przypadków, a statystycznie rzecz ujmując w 98 procentach, paczki dochodzą całe i zdrowe na drugi dzień do adresata. Każda z nich czeka w określonej przegródce, która może się otworzyć jedynie po wpisaniu numeru telefonu i numeru kodu nadania. Co więcej, odbiór przesyłki można zlecić komuś z rodziny lub z zaufanej osobie, podając jej wcześniej wspomniany kod. Dlatego tak dużo osób wybiera właśnie taką opcję wysyłki, a nadawca ma o wiele łatwiej, bo całą transakcję załatwia w kilka minut.

Jak nadać paczkę?

Korzystając z paczkomatu, można wysłać przesyłkę na dwa sposoby. Pierwszy z nich wymaga zarejestrowania się na stronie Managera Paczek, gdzie należy założyć konto i uzupełnić skarbonkę służącą do wykonywania płatności. Wszystko przebiega błyskawicznie – wystarczy podać podstawowe dane – numer telefonu, maila i wybór konkretnej maszyny InPostu, przez którą będziemy wysyłać paczkę. Następnie trzeba wydrukować etykietę, która zostanie naklejona na przesyłkę (tutaj potrzebne są dane odbiorcy, paczkomat i waga paczki). Teraz zostaje tylko podejść do wybranego paczkomatu i zrealizować wysyłkę. Od tej pory będzie ona w bardzo bezpiecznych rękach.

Prosto, szybko, bez rejestracji…

Drugi sposób nadania paczki jest jeszcze prostszy. Wystarczy podejść do wybranego paczkomatu, kliknąć w okienko : „Nadaje paczkę”, a następnie krok po kroku postępować wedle instrukcji pokazujących się na wyświetlaczu. Nie jest to trudne, a wręcz przeciwnie, dziecinnie proste. Instrukcje są jasne, czytelne i ułatwiają sprawne zrealizowanie wysyłki. Co m.in. pokaże się w okienku? Przede wszystkim niezbędne informacje związane z paczką, czyli jej masa i cena. Czasami pojawia się prośba o podanie adresu e-mail adresata, wtedy należy go wpisać. Po wykonaniu kolejnych kroków i zatwierdzeniu ich otwiera się konkretna skrytka, do której należy włożyć przesyłkę. Po zamknięciu drzwiczek paczka będzie bezpieczna i za chwilę wyruszy w dalszą drogę, aby niebawem dotrzeć do adresata.

Paczkomaty InPost to gwarancja zadowolenia. Paczka ekonomiczna za grosze, dociera w błyskawicznym tempie w wybrane miejsce. Bezpiecznie, szybko i prosto do celu!

Poprzedni artykułProblemy z podziałem majątku przy rozwodzie – jak im zapobiec?
Następny artykułSłuchawki bezprzewodowe do iPhone’a – które wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj