Słuchawki bezprzewodowe do iPhone’a – które wybrać?

Od lat popularność iPhone’ów rośnie, podobnie jak liczba dostępnych aplikacji i dodatków. Jeśli chcemy czerpać pełnię korzyści ze swojego urządzenia, trzeba zadbać o to, by wszystkie akcesoria były dobrej jakości. To samo dotyczy słuchawek bezprzewodowych. Podstawą jest dobre brzmienie dźwięku, zarówno podczas słuchania muzyki, jak i podczas rozmowy. Które modele warto wziąć pod uwagę?

Przez popularność iPhone’ów akcesoriów, jakie są im dedykowane, jest sporo. Nie zawsze jednak ich jakość jest taka sama. W zależności od tego, czego się oczekuje, inne warianty będą najlepsze.

Specjalnie do iPhone’a

Apple zachęca, by do iPhone’ów kupować słuchawki bezprzewodowe, które powstały właśnie z myślą o nich. Mało tego, pasują do konkretnych modeli, gdzie pozwalają na pełne korzystanie z potencjału. Mają dobre złącza, więc nie trzeba się obawiać o to, że potrzebna będzie przejściówka. W większości przypadków jest złącze Lightning, które jest dalekie od tradycyjnych wejść słuchawkowych. Chociaż Apple to renomowana marka, nigdy nie można mieć 100% pewności, że nie pojawi się żadna usterka. Zaletą sięgania po oryginalne akcesoria jest to, że w takim wypadku nie traci się gwarancji na sprzęt.

Słuchawki, jakie są do wyboru, mogą być przewodowe lub bezprzewodowe. W drugim przypadku to Apple AirPods. Są nowoczesne, wykorzystuje się w nich Bluetooth i zapewniają dobrą jakość użytkowania. Oprócz tego posiadają czujniki, które będą reagować na wyjęcie z pokrowca i umieszczenie w uchu. Automatycznie się uruchamiają i wyłączają. Sama bateria pozwala na ciągłe użytkowanie przez 5 godzin. Natomiast, jeśli przechowuje się je w specjalnym etui, gdzie się doładowuje, mogą pracować nawet 24 godziny.

Czy na pewno bezprzewodowe?

Pytanie o to, czy kupić słuchawki przewodowe, czy bezprzewodowe zadaje sobie większość użytkowników iPhone’a. Obecnie nieco więcej osób wybiera słuchawki bezprzewodowe. Zwłaszcza jeśli wybór pada na oryginalne akcesoria. Wśród największych zalet, jakie je cechują, podkreśla się brak konieczności rozplątywania kabli. Poza tym, jeśli postawi się na Apple AirPods, dołączone jest etui, przez co słuchawki łatwo się przechowuje i się nie brudzą. Czujniki optyczne pozwalają używać jednej albo dwóch słuchawek w tym samym czasie. Jedyną wątpliwość może budzić to, że nie zawsze słuchawki douszne można dopasować do ucha każdego użytkownika.

Co z innymi producentami?

Ponieważ iPhone’y zaczynają dominować na rynku, producenci akcesoriów wypuszczają takie modele, które z tymi urządzeniami będą kompatybilne. W ich ofertach są słuchawki przewodowe i bezprzewodowe. Niektóre są tak dobrej jakości, jak te Apple, a często w niższej cenie. Jednocześnie trzeba pamiętać o udogodnieniach, jakie oferuje Apple i gwarancji. Dochodzi też kwestia zakupu przejściówki. Mimo wszystko lepiej postawić na oryginalność i zakupy w sklepie autoryzowanym Apple. Decydując się na to rozwiązanie, można mieć pewność, że sprzęt pozwoli wyciągnąć najwyższą jakość dźwięku i będzie dobrze wyglądać z iPhone’em.

Informacje zaczerpnięte z iDream.pl/audio.html

Poprzedni artykułJak wysłać tanio paczkę?
Następny artykułWymiana zamka w drzwiach. Od czego zacząć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj