Wymiana zamka w drzwiach. Od czego zacząć?

Jeśli myślimy o wymianie zamków w drzwiach, mamy do wyboru dwa rozwiązanie. Wezwanie profesjonalnego ślusarza, który da nam gwarancję sprawnej i rzetelnej obsługi, oraz samodzielne działanie. Skorzystanie ze specjalistycznych usług ślusarskich przynosi oszczędność czasu i pewność bezpiecznej realizacji. Jeżeli jednak chcemy podjąć się wymiany zamka lub wkładki na własną rękę, warto znać kilka podstawowych zasad, które uchronią przed popełnieniem błędu.

Trwałość zamków do drzwi

Nawet kupując najlepszy zamek do drzwi Gerda, jaki wybierzemy spośród wielu modeli w bogatej ofercie renomowanych producentów zamków, trzeba liczyć się z tym, że po pewnym czasie… po prostu się zużyje. Oczywiście im lepszy zamek do drzwi, tym jego trwałość i odporność będą nieporównanie większe. Natomiast codzienna eksploatacja mechanizmu zawsze wpływa na jego zużycie, choć przy naprawdę dobrych wyrobach możemy nawet tego nie zauważać. Gdy zachodzi konieczność wymiany zamków, warto się do niej przygotować.

Jak wymienić zamek lub wkładkę do drzwi?

Wymiana zamka czy wkładki wiąże się z potrzebą demontażu poprzedniego mechanizmu i dopasowania nowego w to miejsce. Chcąc dokonać wymiany wkładki, należy więc ją zdemontować (przyda się do tego śrubokręt krzyżakowy) i dokładnie określić rozmiar, dokonując pomiaru odległości od środka do jej zewnętrznych stron. Zakup nowego zamka do drzwi czy wkładki do zamka powinien idealnie odpowiadać wymiarom poprzednich oraz naszym oczekiwaniom co do jakości (najlepiej zwracać uwagę na produkty z certyfikatem i atestami). By założyć nową wkładkę, umieszczamy ją w miejscu poprzedniej, dokręcamy śrubę i sprawdzamy, czy mechanizm działa poprawie. Montaż zamka również nie powinien przysporzyć problemów, choć bez wprawy i doświadczenia nie będziemy tak biegli jak ślusarze. Mimo że wymiana wkładki i zamka nie wydaje się sprawą skomplikowaną, to ze względu na cenny i dość mocno ograniczony czas na co dzień najlepiej zgłosić się do dobrego ślusarza z Pogotowia zamkowego, który specjalizuje się w montażu i wymianie zamków.

Poprzedni artykułSłuchawki bezprzewodowe do iPhone’a – które wybrać?
Następny artykułBezpieczeństwo żywności to zysk zarówno dla firm, jak i klientów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj