Jak się oddłużyć i odzyskać wolność finansową?

Masz duże zadłużenie w firmach pożyczkowych, bankach albo za niezapłacone rachunki np. telefoniczne? Zastanawiasz się co możesz zrobić aby się oddłużyć? W takich sytuacjach najważniejszy jest spokój i działanie według określonego planu. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, jak można to osiągnąć.

Większość problemów finansowych Polaków zaczyna się podobnie od kredytu bankowego albo pożyczki chwilówki. W pewnym momencie z różnych powodów tracimy płynność finansową i przestajemy spłacać raty. Do domu przychodzą najpierw upomnienia, potem wezwania do natychmiastowej spłaty, a ostatecznie sądowy nakaz zapłaty i zawiadomienie o egzekucji komorniczej. Na każdym z tych etapów możesz jeszcze podejmować działania oddłużeniowe.

Czy dług istnieje?

Jeśli zastanawiasz się jak wyjść z długów to musisz najpierw zadać sobie jedno ważne czytanie: czy dług istnieje? Gdy jakaś firma żąda od ciebie zapłaty, to powinna udowodnić, że jej się te pieniądze należą. Samo słowo nie wystarczy, potrzebne są dowody! Dlatego zawsze żądaj pełnej informacji na temat dochodzonego roszczenia, bądź stanowczy i dociekliwy. Nie zapłacisz za coś, czego nie ma albo za coś, co nie jest tyle warte ile mówi druga strona, czyli windykator.

Pytaj przede wszystkim o podstawę zadłużenia, czyli umowę. Wierzyciel, który żąda zapłaty powinien wiedzieć jakie są strony umowy, powinien znać datę zawarcia umowy, jej numer, podstawowe postanowienia, jak np. kwotę którą pożyczyłeś i jaką miałeś oddać, jak również powinien znać informacje co składa się na kwotę, jaką masz zapłacić ponad pożyczony kapitał. Zawsze zadawaj pytanie o sumy i proś o konkretne wyliczenia.

Windykacja telefoniczna i terenowa.

Obecnie firmy windykacyjne chętnie korzystają z tzw. windykacji miękkiej prowadzonej przez telefon. Gdy zadzwoni do ciebie pracownik takiej firmy, to zawsze powinieneś zweryfikować swojego rozmówcę. Zapytaj o imię i nazwisko, nazwę firmy oraz skąd mają twój numer telefonu. Co bardzo ważne, nigdy nie podawaj swoich wrażliwych danych osobowych osobie podającej się za windykatora. Nie podawaj ani nie potwierdzaj takich danych jak: PESEL, nr i seria dowodu osobistego, adres zamieszkania czy data urodzenia. Jeżeli osoba dzwoniąca nie jest windykatorem, tylko oszustem może w taki sposób łatwo wyłudzić twoje dane osobowe i na ich podstawie zaciągnąć kolejne pożyczki przez Internet.

Czy długi się przedawniają?

Weryfikując zadłużenie zawsze sprawdzaj, czy ten dług nie jest przedawniony. Musisz wiedzieć od kiedy Twój dług stał się wymagalny, tj. kiedy powinieneś go zapłacić wedle pierwotnego zobowiązania. Jeśli roszczenie jest przedawnione to swobodnie możesz powiedzieć bankowi, firmie windykacyjnej albo pożyczkowej, że nie masz zamiaru nic płacić i nic nie zapłacisz. A jeśli chcą cokolwiek od Ciebie to muszą pozwać Cię do sądu. W ten sposób na drodze sądowej wywalczysz dla siebie całkowite oddłużenie!

Długi u komornika

Jeżeli twoja sprawa jest już na etapie postępowania egzekucyjnego (komorniczego), to twoim wierzycielem nie jest komornik prowadzący postępowanie, ale ten podmiot, który jest wpisany jako wierzyciel w tytule egzekucyjnym. Dlatego o ewentualnym rozłożeniu długu na raty albo umorzeniu jego części nie powinieneś rozmawiać z komornikiem, tylko wierzycielem.

Masz pytania? Zadzwoń do nas albo napisz. Możesz również wejść na nasze forum dla zadłużonych i zadać pytanie naszym prawnikom. Chętnie na nie odpowiemy.

Jak się zgłosić do Kancelarii:
EUROLEGE Kancelaria Prawno-Oddłużeniowa
Zadzwoń, tel. 530 333 130
Wyślij zgłoszenie na stronie: www.darmowyprawnik.eu

Poprzedni artykułPożyczka dla emerytów – co warto wiedzieć ?
Następny artykułKolportaż ulotek w centrach miast

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj