5 zalet bankowości elektronicznej

5 zalet bankowości elektronicznej

Korzystanie z bankowości elektronicznej niesie za sobą szereg korzyści — pozwala oszczędzić czas, pieniądze i realizować operacje bankowe wygodniej niż kiedykolwiek wcześniej. Czym jest bankowość elektroniczna i dlaczego warto po nią sięgnąć? Podpowiadamy.

Bankowość elektroniczna to ogół narzędzi umożliwiających dostęp do zgromadzonych na rachunku bankowym środków finansowych oraz dodatkowych produktów bankowych za pośrednictwem urządzeń elektronicznych: stacjonarnych i mobilnych. Wśród elementów bankowości elektronicznej możemy wyróżnić popularną bankowość internetową — zapewniająca dostęp do usług bankowych z poziomu komputera z dostępem do internetu, bankowość mobilną, pozwalającą na korzystanie z konta przy pomocy aplikacji mobilnej czy bankowość telefoniczną. Dlaczego warto z niej korzystać?

Dlaczego warto korzystać z bankowości elektronicznej?

Korzystanie z bankowości elektronicznej niesie za sobą szereg zalet. Oto najważniejsze.

  • Oszczędność czasu. Dzięki bankowości elektronicznej niemal wszystkie operacje bankowe wykonasz szybko i wygodnie — bez wychodzenia z domu. Korzystając z aplikacji mobilnej i systemu bankowości internetowej w ciągu zaledwie kilku minut sprawdzisz saldo konta, otworzysz konto oszczędnościowe, zrealizujesz przelew i założysz depozyt. Bez konieczności wychodzenia z domu i wizyty w tradycyjnym oddziale banku.
  • Niezależność od godzin pracy i lokalizacji oddziałów bankowych. Funkcjonalności bankowości elektronicznej sprawią, że wszystkie niezbędne operacje wykonasz z dowolnego miejsca i o dowolnej godzinie, niezależnie od godzin pracy i lokalizacji oddziałów bankowych. Taki walor jest szczególnie ważny dla osób, które dużo podróżują (także za granicę) oraz tych, które z dowolnych przyczyn (np. opieki nad niemowlęciem, rekonwalescencji pozabiegowej czy niepełnosprawności) nie mogą opuścić domu.
  • Możliwość wygenerowania dodatkowych zyskó Często zdarza się, że chcą zachęcić klientów do korzystania z internetowych usług, banki oferują atrakcyjniejsze warunki produktów zakładanych online. Dotyczy to przede wszystkim oprocentowania lokat terminowych. Jeśli założysz lokatę w systemie bankowości internetowej lub w aplikacji mobilnej, możesz zarobić na niej więcej niż na tej założonej w oddziale banku.
  • Korzystanie z bankowości elektronicznej zapewnia klientom banków maksymalną wygodę. Dzięki cyfrowym narzędziom wszystkie operacje zrealizujesz szybko i komfortowo — siedząc w ulubionym fotelu, jadąc pociągiem czy leżąc na leżaku podczas wakacji w tropikach.
  • Możliwość szybkiego zastrzeżenia karty płatniczej i kredytowej. Dużą zaletą korzystania z bankowości elektronicznej jest możliwość szybkiego zadziałania w sytuacjach, które takowego wymagają. Jedną z nich jest konieczność zastrzeżenia zgubionej lub skradzionej karty płatniczej. Jeden telefon na infolinię banku lub kilka kliknięć w aplikacji mobilnej wystarczy, aby uchronić się przed nieprzyjemnymi konsekwencjami straty.

Jak bezpiecznie korzystać z bankowości elektronicznej?

Każdego dnia banki dopełniają wszelkich starań, aby skutecznie zabezpieczyć pieniądze i dane osobowe swoich klientów. Nie da się jednak ukryć, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo korzystania z cyfrowych kanałów leży nie tylko na instytucjach finansowych, lecz także na użytkownikach. Co możesz zrobić, aby zapewnić sobie pełne bezpieczeństwo bankowania przez internet i telefon?

  • Zainstaluj na komputerze dobry program antywirusowy i regularnie go aktualizuj.
  • Regularnie aktualizuj przeglądarkę internetową.
  • Nie podawaj nikomu danych do logowania do systemu bankowości internetowej i nie zapisuj ich w przeglądarce celem automatycznego uzupełniania.
  • Nie łącz się z systemem bankowości internetowej przy użyciu ogólnodostępnych niezabezpieczonych sieci komputerowych.
  • Uważaj na podejrzane maile i SMS-y z banku. Podszywanie się pod instytucje finansowe to jeden z najpopularniejszych ostatnio sposobów wyłudzania danych osobowych i kradzieży pieniędzy z konta.

Bankowość elektroniczna to nowoczesny wymiar bankowania. Używana w odpowiedzialny sposób pomoże oszczędzić czas, wygenerować dodatkowe zyski i znacząco zwiększy wygodę korzystania z usług bankowych.

Źródło:

https://businessinsider.com.pl/finanse/bankowosc-elektroniczna-2021-czym-zaskocza-nas-banki/38w68d4

Poprzedni artykułKalkulator kredytowy w rolnictwie – dlaczego to ogromna pomoc?
Następny artykułJak przechowywać złoto i srebro?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj