Używana konsola i gry – sposób na tańszą rozrywkę

Ceny konsoli do gier potrafią sięgać niebotycznych sum, dlatego też wielu klientów rezygnuje z ich zakupu lub wydaje fortunę na sprzęt, z którego korzysta jedynie okazjonalnie. Zwłaszcza przy ograniczonym budżecie warto rozważyć wybór używanego modelu. Najpopularniejsze modele takie jak PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch czy Xbox Series X i Y często dostępne są z drugiej ręki, w dobrym stanie technicznym.

Czy warto zdecydować się na zakup konsoli z drugiej ręki?

Nie ulega wątpliwości, że wybór używanej konsoli może być szansą na zakup wymarzonego sprzętu w bardzo atrakcyjnej cenie. Wiele osób obawia się jednak związanego z tym ryzyka. Nie ma przecież żadnego sensu „oszczędzać”, jeżeli kupimy niesprawne urządzenie, którym nie nacieszymy się zbyt długo. Cóż, używane konsole, podobnie jak i używane samochody mają swoich zwolenników i przeciwników. Niektórzy uwielbiają polować na okazje, inni zapłacą każde pieniądze za produkt nowy, w oryginalnym pudełku i z gwarancją producenta. W rzeczywistości wszystko zależy od stanu technicznego sprzętu. Jeżeli dokładnie obejrzymy konsolę, możemy znacznie zminimalizować ryzyko nietrafionego zakupu. Kupując konsolę do gry przez Internet przysługuje nam prawo na zwrot towaru. Konsola i gry mogą zostać zwrócone w przeciągu dwóch tygodni od daty zakupu, bez podania przyczyny. Warto o tym pamiętać.

Na co zwracać uwagę kupując używaną konsolę?

Nawet nie będąc specjalistami, możemy zwrócić uwagę na kilka kwestii, które pozwolą nam zmniejszyć ryzyko zakupu uszkodzonego lub wyeksploatowanego sprzętu:

  • wygląd zewnętrzny i pierwsze wrażenie – stan wizualny nie zawsze jest najlepszym wyznacznikiem, ale wszelkiego rodzaju skazy, rysy na obudowie czy wybrzuszenia mogą nam już dać do myślenia, jak poprzedni właściciel dbał o konsolę. Ukruszone rogi obudowy często są wynikiem upadku;
  • poprawność działania napędu i lasera – to główne elementy konsoli, ich działanie dość łatwo sprawdzić – wystarczy wysunąć napęd, włożyć płytę i obserwować, czy mechanizm działa płynnie, czy płyta odtwarza się bez przeszkód i czy z wnętrza nie dochodzą żadne trzaski czy innego typu odgłosy;
  • poziom temperatury – konsola może szybko nagrzewać się, jeżeli zostały zapchane przewody wentylacyjne. Z tego względu warto uruchomić jakąkolwiek grę o większych wymaganiach technicznych i nasłuchiwać, czy wentylator nie „chodzi” zbyt głośno. Teoretycznie możemy zdecydować się zapłacić za czyszczenie konsoli z kurzu – jest to jednak zawsze dodatkowy koszt.

Gdzie najlepiej kupować używane konsole?

Istnieje wiele możliwości zakupu używanych konsoli. Dużą popularnością cieszą się między innymi lombardy. Wybór stacjonarnej placówki pozwala na obejrzenie kilku modeli na miejscu przed zakupem. Najatrakcyjniejsze cenowo oferty możemy znaleźć jednak w Internecie. Oprócz znanych platform aukcyjnych warto zwrócić uwagę również na serwisy z ogłoszeniami, które zapewniają duży wybór ofert i bezpieczeństwo transakcji, jak na przykład Pokato.pl.

Używane gry na konsole

Dobrym sposobem na zebranie pokaźnej kolekcji interesujących tytułów może być kupowanie używanych gier na konsole. Zgodnie z przepisami unijnego prawa odsprzedaż gier na konsole jest w pełni legalna – dotyczy to fizycznych egzemplarzy, nie cyfrowych kluczy, dlatego zawsze należy upewnić się, czego dotyczy oferta. Zwykle zakup używanych gier nie wiąże się z większym ryzykiem, zniszczone pudełko nie odbiera przecież przyjemności z gry. Jedynym problemem mogą być rysy na samej płycie, które mogą uniemożliwić odczyt danych – jednak w tym wypadku – kupując używaną grę przez Internet również można zwrócić niezadawalający nas produkt.

Tak więc, zakup używanej konsoli czy gry jest w pełni bezpieczny, a przy tym możemy sporo zaoszczędzić – korzystając z równie dobrze działającego sprzętu, jak ma to miejsce w przypadku nowego sprzętu.

Poprzedni artykułTeksty SEO – 5 zasad tworzenia, o których musisz pamiętać
Następny artykułNajpopularniejsze rodzaje serwerów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj