Czym jest outsourcing sił sprzedaży?

Zewnętrzne firmy outsourcingowe pomagają niewielkim firmom osiągnąć znaczące sukcesy na rynku, pozwalając im na rekrutację świetnie wyszkolonych pracowników. To rozwiązanie pozwala także na znaczne oszczędności. Jakie są inne zalety outsourcingu?

Moda na outsourcing

Zatrudnianie pracowników przy pośrednictwie firm outsourcingowych (np. takich jak APC Instytut) to jeden z większych trendów obecnego rynku. Zewnętrzne firmy outsourcingowe potrafią świetnie zoptymalizować koszty i procesy w firmie, a także doradzić swoim Klientom korzystne rozwiązania. Dział sprzedaży jest jednym z najważniejszych działów w całym przedsiębiorstwie. To on generuje przychody, to on pozyskuje Klientów. Nic więc dziwnego, że właściciele firm z rezerwą podchodzą do zlecania zewnętrznym firmom procesu zatrudniania pracowników. To błąd!

Outsourcing jest nie tylko procesem zorientowanym na zatrudnienie odpowiednich, wyspecjalizowanych pracowników. Jest to przede wszystkim znaczna optymalizacja kosztów poprzez przejęcie od danej firmy zadań związanych z administracją (często bardzo rozbudowaną), kadrami, księgowością czy zadaniami z obszaru IT, a także, co bardzo ważne, poprzez zmniejszenie poziomu biurokratyzacji. Pracownicy zatrudniani przez zewnętrzną firmę pracują tak samo wydajnie jak reszta zespołu zatrudniona bezpośrednio przez Klienta. Przy tym wszystkim Klient nie musi martwić się o codziennie wykonywane przez pracownika obowiązki – może bowiem zlecić firmie outsourcingowej pełen nadzór nad zespołem sprzedażowym, od ustalania celów sprzedażowych, po motywację i kontroling.

Ogranicz koszty!

Outsourcing sił sprzedaży jest doskonałym rozwiązaniem dla firm, które poszukują nowych, a przy tym efektywnych sposobów na ograniczanie miesięcznych kosztów związanych z procesem zatrudniania pracowników – często również takich kosztów, o których Klient nie myśli na co dzień, a które w skali roku generują spore sumy. Outsourcing oznacza dla Klienta przede wszystkim jedno: zdecydowanie mniej spraw do osobistego załatwienia oraz spore oszczędności, a także zminimalizowanie ryzyka i kłopotów związanych z zarządzaniem pracownikami oraz ich zadaniami i rozliczaniem ich.

Obecnie wśród polskich przedsiębiorców coraz bardziej rośnie świadomość zalet dotyczących outsourcingu sił sprzedaży. Na Zachodzie trend ten jest już rozpowszechniony – istnieje wiele firm, które bazują na tego typu usługach i odnotowują stały wzrost oraz dynamicznie się rozwijają.

Poprzedni artykułFotoksiążka – prezent na każdą okazję
Następny artykułCzujniki indukcyjne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj