Jak wygląda praca programisty?

Programista - kim jest, a także jego obowiązki.

Programowanie, co najpierw?

Warto zacząć od tego kim jest programista. Według definicji, jest to osoba, która zajmuje się pisaniem programów komputerowych i aplikacji w określonym języku programowania. Brzmi to dosyć prosto, jednak w rzeczywistości praca ta jest o wiele bardziej skomplikowana niż nam się wydaje. Jeśli mamy zamiar rozglądać się za pracą na tym stanowisku powinniśmy poświęcić dziesiątki, jak nie setki godzin na opanowanie konkretnego języka programowania, a kilka innych poznać w minimalnym stopniu, ponieważ w większości firm wymagana jest perfekcyjna znajomość jednego języka, a kilku innych w mniejszym stopniu.

Jak wygląda praca programisty?

Współcześni programiści znajdują zatrudnienie najczęściej w dużych firmach informatycznych, gdzie zajmują się rozwijaniem systemów nadzorujących prace komputerów, czy dbają o bezpieczeństwo sieci w tych firmach. Atutem takiej pracy z całą pewnością jest stałe wynagrodzenie.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pracować jako freelancer. W internecie jest wiele zleceń na napisanie aplikacji, które mają za zadanie wspomagać pracę przedsiębiorstw. Plusem tego typu pracy jest to, że nie trzeba cały dzień siedzieć w biurze. Technologia na tyle poszła do przodu, że większość zadań można wykonać zdalnie, na urządzeniach mobilnych.

Zarobki w branży IT.

Rozbieżność zarobków jest tak duża, jak duża może być rozbieżność w kwalifikacjach danego człowieka. Najczęściej jednak miesięczne zarobki doświadczonego programisty w dużej firmie, wynoszą nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie.

Poprzedni artykułSzkolenia biznesowe – czy warto?
Następny artykułSamochody firmowe – co warto wiedzieć?

1 KOMENTARZ

  1. Żeby zostać programistą, to nie takie łatwe, ale wszystkie te lata nauki jak widać opłacają się. Zależy też, w jakim języku się programuje. Najmniej zarobią programiści JavaScript i PHP, a najwięcej Ci od Node 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj