Szkolenia biznesowe – czy warto?

Szkolenia dla firm – kiedy warto?

Ludzie chcą uczyć się i mają ochotę na rozwój. Na pewno warto od czasu do czasu brać udział w szkoleniach i kursach biznesowych. Nie zawsze są to drogie kursy, często można liczyć na szkolenia finansowane ze środków Unii Europejskie, a poza tym małe firmy mogą ubiegać się o dofinansowanie do 80 procent wartości kursu. Klienci lubią podnosić kwalifikacje, a biznesmeni przestali już uważać szkolenia i kursy za stratę czasu.

Kursy i szkolenia biznesowe – wady i zalety

Wiadomo, że biznesmeni nie mają czasu na nieustanne szkolenia, lecz chcą przynajmniej raz czy dwa razy w roku podnosić kwalifikacje. Szkolą się w dziedzinie finansów, spraw kadrowych, zarządzania, często wybierają psychologię biznesu jako przedmiot studiów. Niejeden człowiek biznesu podnosi kwalifikacje i doskonale się rozwija, a jego działanie jest na pewno godne uwagi. Jakość i cena są godne uwagi, a biznesmeni szukają dobrych kursów, ale w niewysokiej cenie. Dzisiaj jakość jest ważna, a klienci potrzebują wsparcia. Na pewno niejeden klient zastanawia się gdzie znaleźć szkolenie biznesowe.

Gdzie znaleźć szkolenia biznesowe?

Na uczelniach, w szkołach i w internecie. Szczególnie to ostatnie miejsce jest źródłem bardzo dobrej wiedzy. Kursy dla ludzi biznesu to przeważnie krótkie szkolenia, jednodniowe lub dwudniowe. Na wieloletnie studiowanie ludzie biznesu nie mają czasu. Nieraz wybierają studia podyplomowe, które są dla nich źródłem cennej wiedzy. Studia MBA to także znakomite roczne lub dwuletnie studia dla kadry menedżerskiej, jednak są one kosztowne – trzeba na nie wydać około 30 000 złotych.

Poprzedni artykułKiedy należy wyrobić książeczkę saniepidowską?
Następny artykułJak wygląda praca programisty?

2 KOMENTARZE

  1. Zdecydowanie warto, trzeba inwestować w pracowników, aby czuli się doceniani i to, że ktoś zapewnia im stały rozwój. Nie tylko szkolenia z urzędów…

  2. Studia MBA są dobrym rozwiązaniem na pewnym etapie kariery, ale szkolenia otwarte, rozmaite kursy biznesowe z powodzeniem mogą je zastąpić. Warto jednak zwrócić uwagę żeby szkolenia te miały wymiar praktyczny, prowadzone były przez praktyków i renomowane marki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj