Angielski dla dzieci nie musi być nudny, TA szkoła we Wrocławiu jest najlepszym przykładem

angielski-dla-dzieci-nie-musi-byc-nudny

Chcesz zapisać dziecko na zajęcia z języka angielskiego, ale boisz się, że nie będzie zadowolone z zajęć, bo będą przypominać mu te z jego szkoły? Dowiedz się, jak wygląda angielski dla dzieci w jednej z wrocławskich szkół językowych, a przekonasz się, że nauka nie musi być nudna.

Po pierwsze podejście

W tej szkole językowej Twoje dziecko nie spotka się z podręcznikami, które widzi na co dzień w szkole. Angielski dla dzieci jest tam nauczany według autorskiej metody. Dzieciaki zdobywają umiejętności w codziennych, naturalnych sytuacjach. Pomagają im w tym native speakerzy, którzy zwracają się do niego tylko w języku obcym. Takie osoby uczą dzieci prawidłowego akcentu oraz wymowy.

angielski-dla-dzieci-we-wroclaiwu

Jeśli angielski dla dzieci jest prowadzony w ciekawy sposób dla malucha to nauka będzie dla niego samą przyjemnością

Z tego właśnie powodu najbardziej stawia się tam na mówienie (oczywiście nie pomijając innych ważnych aspektów, jakimi są np. słuchanie, czy pisanie). Dlaczego? Otóż łatwo można dostrzec, że większość uczniów nie rozwija dalej swoich umiejętności z powodu blokady językowej wyniesionej ze szkoły. Potrafią pisać, czytać i słuchać, jednak gdy przychodzi do konwersacji, dzieci są zestresowane, ponieważ boją się porażki i oceniania przez innych.

Angielski dla dzieci w tej szkole z Wrocławia to wartościowe zajęcia, które są nakierowane na całkowite zanurzenie w języku i naukę mówienia. A umiejętność wyrażania swoich myśli w języku obcym powinno się rozwijać od początku, ponieważ daje to możliwość wymiany kulturowej oraz pomaga poradzić sobie w codziennych sytuacjach np. podczas wyjazdu za granicę.

Warto też wspomnieć, że grupy zajęciowe są małe oraz dostosowane wiekowo, co z pewnością ma spory wpływ na przepływ wiedzy. Native speaker oraz lektor mogą poświęcić czas każdemu dziecku na rozwiązanie jego problemów i odpowiedzieć na pytanie.

Po drugie przebieg zajęć

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, w tej szkole językowej nie korzysta się z podręczników. Nie ma też szkolnych ławek czy nauki słówek na pamięć. Dzieci uczą się angielskiego, biorąc udział w grach i zabawach językowych oraz w różnorodnych warsztatach. Na przykład odgrywają różne scenki, czy wspólnie gotują.

W ten sposób poznają słówka i zwroty w codziennych sytuacjach. Nauce sprzyja też wystrój szkoły, ponieważ jej wnętrza są urządzone w bajkowy sposób i w żaden sposób nie przypominają sali lekcyjnej.

Po trzecie zwierzaki

Nauka w towarzystwie futrzaków? Jesteśmy na tak! W tej szkole angielski dla dzieci (i nie tylko) odbywa się w towarzystwie zwierząt. Szkoła jest tymczasowym schroniskiem dla zwierząt, a niektóre z nich mieszkają w niej na stałe. Wchodząc do środka, dzieci wita mruczący kot bengalski oraz merdające ogonem pieski. To także miejsce, gdzie można dostrzec akwarium z kolorowymi rybkami, a także pobawić się z myszoskoczkami i żółwiami. Udowodniono naukowo, że obecność zwierząt pozytywnie wpływa na przyswajanie wiedzy – dzieci są bardziej zrelaksowane i nie stresują się, gdy obok nich znajduje się pies, kot, czy inne zwierzę.

Poprzedni artykułHodowla koni – jak zacząć?
Następny artykułJak poradzić sobie z procesem likwidacji przedsiębiorstwa?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj