Ubezpieczenie smartfona – czy warto je wykupić?

ubezpieczenie smartfona-czy warto je wykupic

W obecnych czasach nie wyobrażamy sobie życia bez telefonów. To urządzenia, które służą nam nie tylko do komunikacji. Używamy ich do rozrywki, pracy oraz nauki. Za ich pomocą dokonujemy zakupów, płatności w sklepie, a nawet zarządzamy swoją firmą. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom i coraz lepszym parametrom smartfony coraz skuteczniej zastępują komputery. Nic więc dziwnego, że zależy nam na tym, aby pozostawały wydajne jak najdłużej. Niestety telefon, tak jak inne urządzenie, może ulec zniszczeniu, a nawet kradzieży. Czy warto zatem posiadać ubezpieczenie smartfona?

Ubezpieczenie smartfona – czy jest opłacalne?

Ubezpieczenie na życie, samochodu czy też mieszkania to popularne polisy, o których słyszał każdy z nas. Jeszcze kilka lat temu ubezpieczenie swojego telefonu mogłoby wydawać się fanaberią. Aktualnie coraz bardziej popularne staje się ubezpieczenie smartfona lub ubezpieczenie wyświetlacza. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że zakup nowego telefonu to nierzadko wydatek kilku tysięcy złotych, a okazji do jego uszkodzenia może być naprawdę sporo.

Smartfon służy nam do pracy i rozrywki. Wielu zapisuje w nim notatki czy też planuje działania biznesowe. To urządzenie, które nieustannie wyciągamy, chowamy, trzymamy w dłoniach lub przekładamy z miejsca na miejsce. Wystarczy zatem chwila nieuwagi, by poważnie uszkodzić swój sprzęt. Oczywiście coraz więcej smartfonów jest produkowanych z wysokiej jakości nowoczesnych materiałów, które mają za zadanie zminimalizować ryzyko uszkodzeń. Niestety, jeśli telefon spadnie z dużej wysokości, może się to okazać niewystarczające. W takiej sytuacji odpowiednie ubezpieczenie wyświetlacza może okazać się korzystnym wyborem.

Gdzie ubezpieczyć telefon?

Jak i gdzie ubezpieczyć telefon? To pytanie często pojawia się w przypadku osób, które zaczynają rozważać takie rozwiązanie. Sposobów na ubezpieczenie swojego telefonu jest kilka, dlatego warto mieć je na uwadze, by wybrać najkorzystniejszą dla siebie opcję. Najczęściej spotykanym sposobem jest ubezpieczenie smartfona oferowane przez operatorów sieci komórkowych w momencie zakupu telefonu wraz z abonamentem. Innym sposobem na ubezpieczenie swojego telefonu i otrzymanie rozszerzonej gwarancji jest ubezpieczenie go w sklepie elektronicznym, w którym dokonujemy zakupu urządzenia.

Gdzie ubezpieczyć telefon poza wymienionymi wyżej sposobami? Użytkowników smartfonów Samsung z pewnością ucieszy fakt, że mogą wykupić dodatkowe ubezpieczenie, obejmujące również ubezpieczenie wyświetlacza za pomocą Samsung Care+.

Czy warto ubezpieczyć telefon?

Czy warto ubezpieczyć telefon? Bez wątpienia posiadanie odpowiedniej polisy chroniącej nasze urządzenie w razie uszkodzenia lub kradzieży to dla wielu osób źródło komfortu. Oczywiście na rynku dostępne są profesjonalne etui wykonane ze specjalistycznych materiałów, jak i szkła hartowane, które mają za zadanie zabezpieczyć nasze urządzenie. Niestety nigdy nie jesteśmy w stanie stwierdzić w 100%, czy w danej sytuacji taki sposób zabezpieczenia okaże się wystarczalny. Z odpowiednim ubezpieczeniem telefonu nie musimy się o to martwić.

*Nie wszystkie przypadkowe uszkodzenia są objęte ubezpieczeniem. Zakres ubezpieczenia jest zawarty jest w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia Samsung Care+, a wyłączenia ochrony ubezpieczeniowej opisano w ich sekcji 6.

Sprawdź informacje dotyczące pośrednika ubezpieczeniowego: https://images.samsung.com/is/content/samsung/assets/pl/regulaminy/Informacje_dotyczace_posrednika_ubezpieczeniowego.pdf

Sprawdź informacje o produkcie ubezpieczeniowym: https://images.samsung.com/is/content/samsung/assets/pl/regulaminy/Informacje_o_produkcie_ubezpieczeniowym.pdf

Niniejsza informacja ma charakter marketingowy.

Poprzedni artykułTelewizor 110 cali Samsung MicroLed – czym jest ta technologia?
Następny artykułSmart lodówka Samsung – dlaczego warto ją posiadać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj