Telewizor 110 cali Samsung MicroLed – czym jest ta technologia?

Producenci telewizorów i innych urządzeń elektronicznych przyzwyczaili nas do tego, że na rynku co jakiś pojawia się rewolucyjne rozwiązanie, które w zamyśle ma zastąpić te stosowane do tej pory. Jedną z takich opcji może się okazać technologia MicroLed, opracowana przez markę Samsung. Jak ona działa i dla kogo telewizor 110 cali Samsung MicroLed będzie stanowił dobry wybór?

Czym jest technologia MicroLed i co różni ją od obecnych matryc w telewizorach?

Pierwszym urządzeniem, w jakim znalazła się technologia MicroLed, to telewizor 110 cali Samsung MicroLed2021. To model w gamie marki, którego wyróżnia nie tylko nowy rodzaj matrycy, jednak do tego przejdziemy za chwilę.

Czym jest MicroLed? Żeby dobrze to wyjaśnić, przyjrzyjmy się standardowej technologii LED, którą znajdziemy w większości obecnych matryc telewizorów i ekranów innego rodzaju. Opiera się ona na pomyśle dodatkowego oświetlenia ekranu diodami LED, umiejscowionymi na krawędzi matrycy. W ekranach LCD odpowiadały za to świetlówki, które skutecznie pogrubiały telewizory i pobierały większą ilość energii elektrycznej.

Technologia LED jest cały czas udoskonalana, czego przykładem mogą być matryce OLED i QLED. One obie są oparte na diodach organicznych, które mogą jeszcze szybciej i dokładniej reagować na zmiany w wyświetlanych treściach.

MicroLed to kolejny krok naprzód względem tej technologii. Opiera się on na mikroskopijnych diodach, które są w stanie sprawić, że każdy piksel ekranu będzie w stanie wytworzyć własne światło i reagować niezależnie od innych. W praktyce daje to niespotykaną jakość obrazu i rewelacyjne odwzorowanie kolorów (pełna paleta RGB).

Telewizor 110 cali Samsung MicroLed – co potrafi to urządzenie?

Nowy Samsung MicroLed 2021 to zdecydowanie telewizor dla wymagających. Tym, co wyróżnia go na tle innych modeli marki, jest oczywiście technologia MicroLed, nad którą czuwa potężny procesor AI. Sztuczna inteligencja w nowym telewizorze Samsung samodzielnie analizuje i kontroluje emisję światła, co sprawia, że obraz może cechować się ogromną precyzją i ostrością.

Warto zwrócić uwagę na rozmiar tego telewizora. Jeszcze do niedawna telewizor o przekątnej większej niż 50 cali był uważany za luksus. Obecnie ta sytuacja się zmieniła i dla wymagających pozostaje wybór odpowiednio większego ekranu. Samsung MicroLed 2021 to urządzenie, które udostępnia nam aż 110 cali ekranu! Co więcej, ten telewizor jest wykonany zupełnie bezramkowo, w konstrukcji monolitu. Jego krawędzie można dostrzec dopiero wtedy, kiedy popatrzymy na niego z bocznej perspektywy – to świetne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie pełną immersję i odbieranie wyświetlanych treści bez widocznych ramek ograniczających obraz.

Ciekawą opcją, jaką udostępnia nam największy telewizor 110 cali Samsung MicroLed jest fakt, że na ekranie można wydzielić odpowiednie przestrzenie robocze. Biorąc pod uwagę jego rozmiar, jest to wyjątkowo dobry pomysł, dzięki czemu będziemy mogli odbierać na nim więcej treści jednocześnie.

Poprzedni artykułJak odnieść sukces w eCommerce?
Następny artykułUbezpieczenie smartfona – czy warto je wykupić?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj