Apartamenty Ustroń – spędź urlop w górskim uzdrowisku!

Widok z Równicy na centrum Ustronia

Leczniczy charakter oraz wyjątkowy klimat górskiego miasteczka sprawiają, że Ustroń to popularne miejsce zarówno letnich, jak i zimowych rodzinnych wypadów. Miasto znajduje się w południowej Polsce, w województwie śląskim, w powiecie cieszyńskim. Liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych kryją się tu w różnych miejscach – nie tylko w centrum Ustronia, ale i na pobliskich szczytach.

Chociaż nazwa tytułowego miasta prawdopodobnie wywodzi się od słów „na uboczu”, Ustroń jest doskonale skomunikowany z sąsiednimi gminami. Z łatwością dostaniesz się stąd do Wisły, Brennej, Skoczowa. Noclegi w górach zlokalizowane tak blisko granicy to także świetna okazja do odwiedzenia naszych południowo-zachodnich sąsiadów – na krótką wycieczkę do Czech wystarczy Ci jeden dzień.

Ustroń – rynek i inne atrakcje w mieście

Ustroń to uzdrowisko, w którym można poprawić stan swojego zdrowia, korzystając z dobroczynnych warunków klimatycznych. Ale ta miejscowość ma do zaoferowania więcej, niż tylko uzdrowiskowy charakter!

W ostatnich latach w centrum miasta Ustroń powstało dużo nowych restauracji, pubów czy kawiarni. Dzięki temu chętnie przyjeżdżają tu zarówno single i pary poszukujące wytchnienia miejscu o leczniczym klimacie, jak i rodziny z dziećmi, którym zależy na dostępności różnych atrakcji. W Ustroniu nie brakuje zabytków i miejsc turystycznych, wśród których szczególnie warto zobaczyć kilka charakterystycznych punktów:

  • Ustroń rynek – to spokojne miejsce idealne do spacerów. Rynek został zbudowany w bardzo nowoczesnej formie i z architektonicznym pomysłem. Znajduje się tu ratusz, biblioteka z trójwymiarowym muralem, niewielka, podświetlana fontanna, schody oraz ławeczki. Najciekawsza konstrukcja to przestrzeń z dachem, która przypomina mały amfiteatr. W środku wisi duża, biało-czarna fotografia, która przedstawia uliczkę w Ustroniu w latach międzywojennych.
  • Ustroń park – w mieście nie brakuje obszarów parkowych i leśnych, w których można odpocząć na świeżym powietrzu oraz zobaczyć zwierzęta w ich naturalnym środowisku.
  • Ustroń kościoły – zwróć uwagę na kościół Św. Klemensa z 1787 roku, zbudowany z kamienia i cegły oraz kościół ewangelicki Apostoła Jakuba Starszego – największą świątynię w Ustroniu, stojącą wśród wiekowych lip i brzóz.
  • Ustroń Zdrój – przystanek kolejowy w Ustroniu, który znajduje się na wysokości 345 m n.p.m. i stanowi początek Głównego Szlaku Beskidzkiego.

Ustroń – szlaki górskie

Jeśli masz zamiar odwiedzić miasto Ustroń i lubisz wycieczki górskie, koniecznie zarezerwuj sobie czas na zdobycie dwóch popularnych szczytów.

  • Czantoria Wielka, 995 m. n. p. m. – szczyt graniczny, na którym znajduje się wieża widokowa. Punkt, z którego można dostrzec dolinę Wisły, Ustroń, Beskid Śląski oraz Pogórze, a w przypadku dobrej pogody także Tatry i Małą Fatrę. Pod szczyt Czantorii dostaniesz się pieszo lub za pomocą kolejki krzesełkowej o długości 1640 m. W okolicy znajduje się także letni tor saneczkowy.
  • Równica, 884 m. n. p. m. – na górę można z łatwością wjechać samochodem, dlatego często zdobywają ją nawet rodziny z małymi dziećmi. Z polany pod szczytem Równicy rozciąga się piękny widok na zachód i południowy zachód z ciągnącym się w kierunku Stożka pasmem Czantorii.

Urlopowicze i kuracjusze, którzy nie są zwolennikami długich wędrówek po górach, mogą skorzystać z oznakowanych szlaków spacerowych. Ich łączna długość to 28,5 km. Idealnie nadają się do podziwiania przyrody, podreperowania kondycji i pooddychania świeżym powietrzem.

Mieszkania do wynajęcia Ustroń – komfortowy wypoczynek dla całej rodziny

Zastanawiasz się gdzie przenocować, wybierając się w góry? Apartamenty Ustroń to dobre rozwiązanie dla wszystkich turystów, którzy lubią na urlopie czuć się swobodnie. W samodzielnych mieszkaniach poczujesz domowy klimat i będziesz mieć pełną dowolność, np. co do wyboru godziny i formy posiłków – możesz ugotować coś samodzielnie w świetnie wyposażonej kuchni lub wybrać się na obiad do jednej z lokalnych knajpek. Apartament to także idealne wyjście, jeśli poszukujesz miejsca przyjaznego dzieciom (dostęp do wanienki czy krzesełka do karmienia) lub poszukujesz w Ustroniu noclegów z psem (w wielu apartamentach czworonogi są mile widziane).

Zwróć uwagę na komfortowe apartamenty w górach z oferty Sun & Snow. W Ustroniu mają one znakomite lokalizacje: znajdują się przy ul. Staffa i Konopnickiej, czyli w popularnej wśród turystów części miejscowości. Do wyboru masz też apartament Ustroń Przy Rynku, którego nazwa opisuje jego położenie na mapie miasta.

W dobie pandemii koronawirusa ogromną zaletą apartamentów Ustroń oraz innych noclegów dostępnych w ofercie Sun & Snow jest bezpieczeństwo. Wszystkie miejsca podlegają rygorystycznym procedurom sprzątania i dezynfekcji. To po to, aby w tych trudnych i niepewnych czasach zagwarantować odwiedzającym komfortowy wypoczynek bez myślenia o kłopotach.

Poprzedni artykułPożyczka na dowód – jak wziąć, ile można dostać?
Następny artykułCo warto kupić na jesienno-zimowych wyprzedażach?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj