Co wskazuje na to, że Twój biznes potrzebuje systemu ERP?

Rozwijające się przedsiębiorstwo każdego miesiąca generuje coraz więcej danych z coraz większej liczby źródeł. Niestety, wciąż wiele firmy z sektora MŚP do zarządzania, raportowania i analizowania danych korzysta ze zwykłych arkuszy kalkulacyjnych. Choć rozwiązanie to jest proste we wdrożeniu i obsłudze, to cierpi ono na wiele niedomagań ograniczających łatwość zarządzania firmą, utrudnia jej skalowalność oraz wpływa na problemy z integralnością informacji.

Od dłuższego czasu zastanawiasz się nad wdrożeniem funkcjonalnego i dopasowanego do potrzeb oraz specyfiki firmy systemu ERP? Nie wiesz, czy Twój biznes jest gotowy na zaawansowany system do całościowego zarządzania przedsiębiorstwem? Sprawdź, jakie oznaki wskazują, że Twoja firma potrzebuje takiego rozwiązania.

Stale gasisz pożary?

Nie jesteś w stanie z odpowiednim wyprzedzeniem dostrzegać nadchodzących problemów związanych z działalnością firmy? Zamiast profilaktyki, regularnie “gasisz pożary” i musisz mierzyć się z problemami, gdy te już wystąpią? System ERP jest w stanie zapewnić kompleksowy monitoring procesów, definiowanie wskaźników oraz generowanie alertów, które umożliwiają o wiele łatwiejsze i szybsze diagnozowanie problemów przed tym, nim postawią Cię przed faktem dokonanym. Możliwe jest to dzięki monitorowaniu krytycznych procesów biznesowych oraz agregowaniu i prezentowaniu danych w czytelny sposób.

Męczy Cię brak zautomatyzowania i wykonywanie nadmiarowej pracy?

Zbieranie danych z różnych źródeł i ręczne wprowadzanie ich do jednego systemu zajmuje Ci mnóstwo czasu i sił? System ERP umożliwia automatyzację agregowania, analizowania i prezentowania danych, co pozwala oszczędzić mnóstwa pracy. Co więcej, system ERP umożliwia monitorowanie i zarządzanie przepływem procesów biznesowych oraz weryfikowanie poprawności danych, co dodatkowo odciąża od ręcznej weryfikacji informacji.

Brak integracji między wykorzystywanymi narzędziami

Zarządzanie zamówieniami w arkuszu kalkulacyjnym, obsługa poczty w programie Outlook, zarządzanie zadaniami w Trello? Brak integracji między narzędziami generuje problemy komunikacyjne, utrudnia i wydłuża realizację procesów oraz może przyczyniać się do powstawania krytycznych problemów obniżających skuteczność firmy. System ERP to zaawansowane, holistyczne oprogramowanie, które umożliwia kompleksową integrację wszystkich narzędzi wykorzystywanych do efektywnego prowadzenia biznesu.

Podsumowanie

Wdrożenie systemu ERP do firmy jest w stanie przynieść wielopoziomowe korzyści, które przyczyniają się do automatyzacji pracy, szybszego weryfikowania problemów oraz zapewnienia lepszego i bardziej niezawodnego przepływu informacji. Wprowadzając system ERP do firmy, jest ona w stanie uzyskać trwałą przewagę konkurencyjną, zoptymalizować koszty operacyjne oraz otrzymać narzędzie, które pozwoli kadrze trzymać “rękę na pulsie”.

Szukasz skalowalnego i elastycznie dopasowanego systemu ERP do potrzeb własnego biznesu? Sprawdź ofertę Nav24.pl.

Poprzedni artykułLeasing w czasach spowolnienia gospodarczego. Szukaj oszczędności!
Następny artykułBadanie firmy Zebra: 7 na 10 agencji zajmujących się bezpieczeństwem publicznym dostrzega potrzebę szybszego wdrażania technologii mobilnych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj