Leasing w czasach spowolnienia gospodarczego. Szukaj oszczędności!

Spowolnienie gospodarcze powoli staje się faktem. Chociaż dla wielu osób będzie to oznaczało ograniczenie inwestycji i zmniejszenie wydatków, wcale nie trzeba rezygnować np. z zakupu samochodu na potrzeby firmowe. Wystarczy skorzystać z odpowiednich instrumentów finansowych, które odciążają budżet i pozwalają poczynić oszczędności.

Leasing samochodu jest formą finansowania, z której korzysta wielu przedsiębiorców. Na korzyść takiego rozwiązania przemawia wiele argumentów, między innymi możliwość elastycznego dopasowania warunków.

Jak wybrać korzystny leasing?

Firmy mogą skorzystać z wielu ofert leasingowych, jednak nie można podejmować pochopnej decyzji. Szczególnie teraz – w okresie kryzysu – ważne jest poszukiwanie oszczędności. Dlatego jednym rozsądnym rozwiązaniem jest wybór takiego produktu, który faktycznie jest przyjazny dla przedsiębiorcy. Na co zatem zwrócić szczególną uwagę?

  • Koszt leasingu

Kost leasingu wpływa na opłacalność finansowania, dlatego jest to jeden z głównych parametrów. To, ile finalnie zapłacisz za użytkowanie pojazdu, zależy między innymi od: okresu trwania umowy, wysokości opłaty wstępnej, wysokości wykupu.

Musisz więc odpowiednio dopasować parametry, aby koszt leasingu był jak najbardziej przystępny.

  • Okres finansowania

To czas obowiązywania umowy. W przypadku leasingu samochodowego, optymalny okres to 3-4 lata. Który z wariantów będzie korzystniejszy? To już zależy od Twoich oczekiwań oraz np. od wysokości miesięcznej raty.

  • Wymagane formalności

Od wymaganych formalności będzie zależeć m.in. czas oczekiwania na pojazd. Jeśli chcesz korzystać z auta jak najszybciej, wybierz ofertę bazującą na uproszczonych procedurach.

Jak obniżyć koszt leasingu?

Koszt leasingu nadal jest dla Ciebie nie do zaakceptowania? Aby go dodatkowo obniżyć możesz wziąć w leasing samochód o niskiej utracie wartości. Dlaczego to ważne?

Jak wynika z Leasingu SMARTPLAN na nowe pojazdy w ofercie Toyota Leasing, wysoka wartość rezydualna ma znaczenie, ponieważ leasingobiorca spłaca tę część wartości auta, która odpowiada rzeczywistej utracie jego wartości w okresie finansowania.

Jak jeszcze zaoszczędzić na leasingu?

Jeszcze chcesz obniżyć koszt leasingu? Możesz zdecydować się na wymianę użytkowanego samochodu na nowy – bez konieczności angażowania dodatkowych środków. Taką możliwość daje leasing oparty o wartość rezydualną, np. wspomniany wyżej Leasing SMARTPLAN na nowe pojazdy.

Jak widzisz, leasing to forma finansowania bezpieczna w czasach spowolnienia gospodarczego. Wybierz więc korzystną ofertę, aby nie przepłacić.

Poprzedni artykułKontrola warunków pracy i przestrzegania przepisów BHP
Następny artykułCo wskazuje na to, że Twój biznes potrzebuje systemu ERP?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj