Fortinet FortiCare – pomoc i wsparcie dla twoich urządzeń

Każdy klient decydujący się na zakup jakiegokolwiek urządzenia sieciowego, zazwyczaj interesuje się również aspektem pomocy technicznej czy gwarancji, ponieważ bardzo istotną cechą działającej sprawnie sieci jest jej niezawodność. Profesjonaliści zazwyczaj decydują się na propozycje firm, które zapewniają najwyższy standard wsparcia. Najczęściej w ofercie tych przedsiębiorstw dostępnych jest kilka różnych pakietów, dzięki czemu klient może dobrać wsparcie odpowiadające jego potrzebom. W tym artykule postaramy się krótko przedstawić Państwu jedną z firm, które zajmują się tworzeniem tego typu rozwiązań, a dokładniej marką Fortinet i jej pakietem FortiCare. Mamy nadzieję, że uda nam się zachęcić Państwa do zainteresowania się szeroką ofertą tego przedsiębiorstwa.

Krótka charakterystyka marki Fortinet

Firma Fortinet to marka będąca światowym liderem na rynku urządzeń służących do kompleksowego zarządzania zagrożeniami – te urządzenia nazywane są UTM, czyli Unified Threat Management. Wszystkie rozwiązania, które proponuje ta firma, są tworzone z myślą o przedsiębiorcach i dostawcach usług telekomunikacyjnych. Misją marki jest poprawianie bezpieczeństwa sieci przy jednoczesnej redukcji kosztów operacyjnych. Obecnie z rozwiązań firmy Fortinet korzysta ponad 100 tysięcy przedsiębiorstw na całym świecie.

Rozwiązania FortiGate

FortiGate to właśnie wspomniane wcześniej platformy typu UTM. Urządzenia te to wielofunkcyjne zapory sieciowe, które łączą w sobie funkcjonalności routera, firewalla, inspekcji SSL, content filtru, IPS, DLP, antywirusa brzegowego, serwera VPN oraz filtrów web i DNS. Ogromną zaletą tych produktów jest ich wielofunkcyjność – w ramach jednej kompleksowej platformy klient otrzymuje wiele zabezpieczeń, które współpracują ze sobą w celu zapewnienia najwyższego możliwego poziomu bezpieczeństwa. Wszystkie platformy FortiGate sprzedawane są wraz z usługą FortiCare, która zapewnia globalne wsparcie.

Wsparcie FortiCare

Wsparcie FortiCare jest usługą, która zapewniana jest każdemu klientowi, który decyduje się na zakup urządzeń proponowanych przez Fortinet. Jest to globalne wsparcie dla wszystkich produktów firmy. Usługa ta obejmuje zarówno kontakty serwisowe z profesjonalną obsługą, jak i możliwość wymiany i zwrotu wszystkich urządzeń. W ramach FortiCare producent zapewnia gwarancję obejmującą sprzęt (trwa ona rok) oraz oprogramowanie (90 dni). Fortinet tworząc tę usługę zadbał o to, aby spełnić oczekiwania każdego przedsiębiorstwa i ułatwić eksploatację swoich produktów. Wsparcie na żądanie umożliwia uzyskanie pomocy technicznej w bardzo krótkim czasie. W przypadku konieczności wymiany urządzenia, dostawa realizowana jest w najkrótszym możliwym czasie, a klient może liczyć na pomoc ekspertów. FortiCare to także wsparcie merytoryczne, gwarantowane przez wykwalifikowanych pracowników, którzy po konsultacji potrafią ocenić, jakie są potrzeby firmy i zaproponować szkolenia czy ocenę wyników pracy. Fortinet oferuje też całą gamę serwisów profesjonalnych, które skierowane są przede wszystkim do korporacji – firma może zapewnić nawet inżyniera, który zajmować się będzie tylko sieciami w przedsiębiorstwie klienta, gwarantując najwyższą jakość obsługi.

Klienci mogą wybierać pomiędzy dwoma poziomami usługi FortiCare: pierwszy z nich to 24×7 (wsparcie przez całą dobę, 365 dni w roku), natomiast drugi to ASE (Advanced Support Engineer). Klienci, którzy zdecydują się na wersję ASE mogą liczyć na bardzo szybkie rozwiązanie ewentualnych problemów. Warto pamiętać o tym, że rozwiązania FortiCare zawsze mogą zostać dostosowane do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa. Znaczenie ma tutaj między innymi tolerancja firmy na czas wyłączenia sieci z użytku itp.

Bardzo istotne jest wybranie odpowiedniego rodzaju wsparcia FortiCare, zależnie od rozmiaru przedsiębiorstwa. Dla małych biznesów (do 50 pracowników) proponowane jest wsparcie obejmujące usługę 24×7, Premium RMA z dostawą w kolejnym dniu roboczym oraz szybką implementację rozwiązań. Dla firm średniej wielkości (poniżej 1000 pracowników) najlepiej sprawdzi się pakiet obejmujący: FortiCare ASE, Premium RMA z dostawą w 4 godziny, usługi biznesowe oraz konfigurację transferu, pomoc w zaprojektowaniu zasad bezpieczeństwa, zastosowanie redundancji. Dużym przedsiębiorstwom marka Fortinet oferuje pakiet zawierający: Premium RMA (dostawy w 4 godziny wraz z asystą inżyniera), priorytet w obsłudze zgłoszeń serwisowych, usługi dla biznesów profesjonalnych oraz pomoc w wprowadzeniu ciągłości i integracji rozwiązań zabezpieczających. Dostępne są również pakiety dla dostawców usług chmurowych czy ogromnych korporacji – wszystkie z nich zostały stworzone w taki sposób, aby zapewnić najwyższą jakość działania i najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa.

Prócz wsparcia FortiCare, marka Fortinet oferuje również subskrypcję FortiGuard (oba te ułatwienia można zakupić w pakiecie). Po zakupieniu wspomnianej subskrypcji, użytkownik uzyskuje dostęp do bieżących aktualizacji oprogramowania zabezpieczającego. Dzięki temu, firma otrzymuje gwarancję maksymalnego zabezpieczenia, nawet w sytuacji pojawienia się nowych zagrożeń. Zakup usługi FortiGuard obejmuje również kontrolowanie aplikacji, prewencję włamań oraz funkcje antyspamowe.

Podsumowując, wybór rozwiązań Fortinet z pewnością będzie dla Państwa korzystny, ponieważ zostały one stworzone z myślą o maksymalnej satysfakcji klientów. Mamy nadzieję, że w szerokim asortymencie marki znajdą Państwo platformę UTM dopasowaną do Państwa potrzeb.

Gdzie zakupić rozwiązania Fortinet z pakietem FortiCare?

Jeżeli po przeczytaniu tego tekstu są Państwo zainteresowani zakupem jednego z opisanych powyżej rozwiązań – proponujemy skontaktowanie się z autoryzowanym dystrybutorem produktów Fortinet. Jednym z takich dystrybutorów jest sklep thomas it. W naszej ofercie posiadamy bardzo wiele różnorodnych rozwiązań wiodących marek z branży IT. Naszym klientom proponujemy atrakcyjne ceny oraz profesjonalne doradztwo naszych ekspertów. Do wszystkich urządzeń FortiGate zakupionych poprzez thomas it mogą Państwo dobrać pakiety FortiCare, które zostały opisane w tym artykule. Zachęcamy do zakupu!

Kontakt: 32 444 94 30 lub info@thomas-it.pl

Poprzedni artykułDoradztwo HR – na czym polega i dlaczego warto z niego skorzystać?
Następny artykułGdzie najłatwiej zlecić druk plakatów?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj