Gdzie najłatwiej zlecić druk plakatów?

Promując imprezę masową, wydarzenie sportowe lub zajmując się dystrybuowaniem informacji organizacyjnych, na przykład w przedsiębiorstwie, bardzo efektywną formą komunikacji są plakaty. W dzisiejszych czasach druk plakatów można zlecić niezwykle łatwo, więc może to zrobić niemalże każda osoba, niekoniecznie posiadająca na podorędziu zawodowego grafika oraz dostęp do profesjonalnej drukarki.

Gdzie zlecić druk plakatów?

Zanim przejdzie się do wydrukowania plakatów, trzeba najpierw posiadać odpowiedni projekt graficzny. Większość osób, która zna podstawy obsługi komputera, będzie w stanie stworzyć podstawową grafikę, jednak warto w tej kwestii zainwestować usługę zawodowca. Na szczęście technologie informacyjne umożliwiają bardzo łatwy dostęp do specjalistycznych usług tego typu, a znalezienie dobrego grafika, który będzie w stanie przygotować za niewielkie pieniądze projekt plakatu, jest bardzo łatwy poprzez specjalne portale dla wolnych strzelców, zajmujących się pracą w branży IT. Jest to niewielki koszt, a efekty mogą być naprawdę zadowalające.

Mając opracowany projekt plakatu, należy znaleźć drukarnię. Druk plakatów można zlecić w klasycznej drukarni, jednak bardzo często jest to nieopłacalne, a sam proces składania zamówienia jest dość żmudny. W przypadku niewielkich nakładów, sięgających nie więcej niż kilka tysięcy sztuk, najlepiej jest skorzystać z usług drukarni cyfrowych. Cała ich oferta dostępna jest przez Internet. Aby złożyć zamówienie, wystarczy wgrać projekt graficzny oraz wybrać rodzaj plakatu, który nas interesuje. Firma przystąpi do drukowania plakatów niezwłocznie po otrzymaniu zapłaty za usługę. Taka forma skraca do minimum czas, w którym realizowana jest usługa.

W jakie formie drukować plakaty?

Plakaty można drukować w niemalże nieograniczonych rozmiarach. W codziennej praktyce drukarskiej, jeśli chodzi o określenie wielkości plakatu, najlepiej posługiwać się standardową klasyfikacją wymiarów.

Oto przykłady formatów wydruku plakatów:

  • Format A4 – są to niewielkie plakaty o wymiarach takich jak standardowa kartka papieru biurowego. Można na niej drukować niewielkie plakaty informacyjne, takie jak, chociażby zawierające jakiś regulamin, instrukcję lub rozkład. Można też je wykorzystać do celów ozdobnych w niewielkich pomieszczeniach.
  • Format A2 – jest to dość duży format, który nadaje się do produkcji plakatów, które będą wieszane na słupach ogłoszeniowych lub dużych tablicach. Nada się również jako plakat wieszany na ogrodzeniach. Jego wymiary, które mają niemalże pół metra wysokości oraz niewiele ponad pół metra długości sprawiają, że jest to format widoczny dla przechodnia z kilku metrów.
  • Format A0 – jest to format stosowany na dużych bilbordach. Jego wymiary sięgają ponad metra długości, co sprawia, że jest to format, który można wykorzystać do stałej ekspozycji promocyjnej swojej firmy, na przykład na stacjonarnym bilboardzie.

Jaki papier wybrać na druk plakatów?

Do druku plakatów można wybrać szerokie spektrum rodzajów papieru. Najlepiej jest zainwestować w nieco droższe od standardowych papiery o wysokiej gramaturze, które są dodatkowo chronione specjalną warstwą folii ochronnej. Takie plakaty wyglądają najlepiej i nie ulegają zniszczeniu w trudnych warunkach atmosferycznych.

Poprzedni artykułFortinet FortiCare – pomoc i wsparcie dla twoich urządzeń
Następny artykułCharakterystyka spółek w pigułce – co należy o nich wiedzieć aby wybrać odpowiednią formę prawną?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj