Jak zorganizować dobrą konferencję? 3 cenne wskazówki

Spadł na Ciebie obowiązek organizacji firmowej konferencji i zastanawiasz się jak to zrobić, aby spełnić pokładane nadzieje a wydarzenie zostało uznane za dopracowane i profesjonalne? Organizacja konferencji nie będzie trudna jeśli tylko zastosujesz się do kilku cennych wskazówek. Oto one!

  1. Po pierwsze, zadaj jak najwięcej pytań
  2. Po drugie, zasięgnij języka u znajomych z branży
  3. Po trzecie, przeczytaj recenzje w sieci

Przygotowaliśmy trzy sprawdzone sposoby na to, by wybrać dobre miejsce na konferencje firmową.

Po pierwsze, zadaj jak najwięcej pytań

Wiele osób uważa, że organizacja konferencji wiąże się z wieloma wyrzeczeniami i godzinami spędzonymi na dopinaniu wszystkich spraw. Nic bardziej mylnego! Wiele firm oferuje kompleksową obsługę konferencji dla przedsiębiorstw, dzięki czemu do Twoich zadań będzie należało jedynie szczegółowe omówienie wszelkich aspektów wydarzenia. O resztę zadba hotel lub obiekt konferencyjny. Przede wszystkim pytaj! Jak najwięcej! Dowiedz się kto personalnie będzie odpowiedzialny za obsługę konferencji z ramienia obiektu. Zapytaj o to, jak wyglądają kwestie techniczne, obsługa projektora, przygotowanie sali. Zapytaj o kuchnię i catering. Dowiedz się czy w pobliżu będzie osoba, które może pomóc w razie problemu. Zapytaj o parking. Dowiedz się, czy w okolicy są jakieś rozrywki i ciekawe miejsca. Pytaj i bądź przygotowany na każdą ewentualność.

Po drugie, zasięgnij języka u znajomych z branży

Na pewno masz w swojej branży osoby, z którymi utrzymujesz mniej lub bardziej zażyłe stosunki. Wykorzystaj to i podpytaj – być może ktoś organizował w ostatnim czasie konferencję i poda Ci namiary na sprawdzone miejsce, gdzie obsługa konferencji spoczywa w rękach doświadczonego menedżera (np. w hotelu). Organizacja konferencji będzie wtedy już tylko prostą formalnością. Zamiast odkrywać koło na nowo, czasem warto wykorzystać sprawdzone miejsca i sprawdzonych ludzi. Poza tym, wiele osób chętnie pomaga innym i czerpie z tego satysfakcję, także jeśli zapytasz kilku osób, z pewnością otrzymasz ciekawe rekomendacje.

Po trzecie, przeczytaj recenzje w sieci

„Polak mądry po szkodzie” – to powiedzenie nie musi dotyczyć Cię osobiście, o ile najpierw zapoznasz się z recenzjami na temat danego miejsca. Profesjonalna obsługa konferencji z pewnością sprawi, że dane miejsce otrzyma pozytywne recenzje, widoczne w sieci. Gorzej jeśli znajduje się tam wiele komentarzy krytykujących organizację konferencji. Jak wiadomo, nie trzeba dawać wiary wszystkiemu o czym czyta się w Internecie, jeśli jednak wiele osób zachwala ogólną obsługę, ale narzeka na jakoś cateringu – warto dopytać o to czy coś się w tej kwestii w ostatnim czasie zmieniło.

Poprzedni artykułSzkolenia zakupowe – jak zarządzać zakupami w firmie?
Następny artykułFinansowanie startupu kapitałem od inwestora czy własnym?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj