Japonia – kraj kwitnącej wiśni.

Japonia w wolnym tłumaczeniu oznaczająca ,,Kraj wschodzącego słońca’’ położona jest na styku płyt tektonicznych. Ze względu na bogatą kulturę, a także niespotykaną nigdzie indziej faunę oraz florę Japonia nie znika z listy najchętniej odwiedzanych miejsc na świecie.

Tokio – największa aglomeracja na świecie

Tokio to jedno z największych miast, a właściwie metropolii położonych na terenie Japonii. Do rozwoju metropolii przyczyniło się osuszanie terenów Zatoki Tokijskiej. Dzięki temu pozyskano niezwykle cenne ziemie, które umożliwiły szybki rozwój. Tokio oferuje turystom niezliczone atrakcje. Jedną z nich jest zwiedzanie jednej pośród 23 dzielnic japońskiej stolicy. Okrąg został utworzony w 1947 roku z trzech pomniejszych dzielnic. To tutaj możemy podziwiać przykład nowoczesnej architektury japońskiej.

Southern Terrace będąca częścią aglomeracji, uznawana jest za dzielnicę handlu, różnego rodzaju rozrywki oraz sklepów z elektroniką. To tutaj możemy skorzystać z licznych atrakcji czekających na spragnionych wrażeń turystów. Miasto, które nigdy nie śpi ma do zaoferowania między innymi kolejkę miejską, która zaprowadzi nas do Harajuku, a stamtąd prosto do jednego z najważniejszych miejsc w stolicy – chramu shinto Meiji.

Dla zainteresowanych biuro Logos Tour przygotowało możliwość zwiedzania jednej z najbardziej luksusowej dzielnicy Tokio, Ginzie. Więcej informacji na temat wycieczki znajduje się na stronie https://logostour.pl/kraje/japonia.

Nazwa dzielnicy pochodzi od mennicy srebra, która znajdowała się na tych terenach okresie Edo. Wielki rozwój dzielnicy rozpoczął się w roku 1923 roku, tuż po wielkim trzęsieniu ziemi, który nawiedził Japonię.

Hakone – Słynny park Fudżi-Hakone-Izu

Kolejną atrakcją oferowaną przez biuro podróży jest Park Narodowy Fudżi-Hakone-Izu. Ta niezwykle popularna atrakcja turystyczna rozproszona jest na obszarze setek kilometrów. To z tego miejsca możemy podziwiać jedną z najsłynniejszych gór świata – Fudżi. Gorące źródła czekające na zmęczonych całodniową wyprawą turystów, przyniosą ulgę każdemu spragnionemu chwili wytchnienia. W zależności od preferencji turystów biuro umożliwia podziwianie słynnych pięciu jezior Fudżi oraz wodospad Shiratio.

Kioto – dawna stolica Japonii

Kioto to dawna stolica Japonii oraz siedziba cesarza. Miejscem znanym każdemu bez wątpienia jest Fushimi Inari, czyli świątynia bóstwa Inari. Charakterystyczne bramy Tori tworzą ciągnący się korytarz, prowadzący na szczyt wzgórza Tori. To właśnie na jego szczycie znajduje się świątynia, do której zmierzają miejscowi oraz turyści. To wszystko położone wewnątrz bambusowego latu dodatkowo potęguje wrażenie.

Sagano znajduje się 25 minut jazdy od Kioto. Słynny bambusowy las codziennie gromadzi tysiące fanów miejscowej flory. Długie, zielone łodygi stanowią doskonałe tło do zdjęć. Niezaprzeczalną atrakcją dla wszystkich, którzy pragną zgłębić kulturę kraju kwitnącej wiśni, będzie sztuka zakładania kimon, połączona z tradycyjną japońską ucztą. Niespotykana atmosfera na długo zapadnie w pamięci każdego, kto zdecyduje się na uczestnictwo.

Japonia. Atrakcje turystyczne mogą zostać dopasowane do indywidualnych potrzeb podróżujących. Nijo-jo (zamek samurajki), Kinkaku-ji (złoty pawilon), Ryoan-ji (słynny kamienny ogród) to tylko niektóre z propozycji atrakcji, które pozwolą poznać ten zdumiewający zakątek świata.

Hiroszima – miejsce pamięci

Pierwszym skojarzeniem, które nasuwa się na myśl w przypadku Hiroszimy, jest użycie w wyniku działań zbrojnych bomby atomowej. Dziś Hiroszima to miejsce posiadające jeden z piękniejszych parków rosnących na tym obszarze.

Zainteresowani będą mogli udać się do miasta Fukuoka i podziwiać zawody sumo. Możliwość podziwiania japońskiego portu narodowego, w którym uczestniczą najlepsi rikihi, to niezapomniane przeżycie. Obrzędowość towarzysząca rozpoczęciu zawodów to coś niespotykanego w naszym kręgu kulturowym. Wzmianki dotyczące sumo pojawiają się w najstarszych kronikach japońskich, spisanych w VIII wieku. Początkowo sumo stanowiło modlitwę do bóstw, z prośbą o obfite plony, lub próbę przewidywania, czy zbiory będą dobre. Współczesny kształt sumo wykształcił się w okresie Meiji. To właśnie w tym czasie sumo zostało uznane za narodowy sport Japonii.

Każdy, kto pragnie zwiedzić Japonię, powinien skorzystać z oferty firmy Logos Tour. Specjaliści zatrudnieni w biurze podróży z przyjemnością udzielą szczegółowych informacji dotyczących wyjazdu. Wszystko to, by większych komfort oraz pewność klientów. Liczne atrakcje czekające na podróżujących, z pewnością na długo zapadną w pamięć. Kultura wschodu, która od zawsze fascynowała mieszkańców Europy, pomimo upływu lat nie traci na zainteresowaniu. Japonia polecana jest każdemu ,kto pragnie połączyć wypoczynek z poznawaniem bogatej, pełniej niezwykłych zwrotów historii oraz charakterystycznej, pełnej symboliki kultury tego niezwykłego miejsca.

Poprzedni artykułRoznoszenie ulotek – czy ten sposób na reklamę ciągle działa?
Następny artykułPoznaj formy videomarketingu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj