Szkoły językowa on-line. Sprawdź, jak wygląda nauka angielskiego przez komunikator Skype.

Szkoły językowe często organizują kursy w swoich siedzibach lub placówkach terenowych w miastach ościennych. Niestety, ale nie każda osoba może skorzystać z ich ofert ze względu na późne godziny zakończenia pracy czy zajęć lekcyjnych. Utrudnienia komunikacyjne, korki czy dalekie dojazdy z obszarów np.: wiejskich także uniemożliwiają naukę angielskiego w specjalistycznej szkole językowej. Rozwiązaniem tego problemu jest angielski przez Skype.

Wiele osób chętnie skorzystałoby z możliwości nauki języka angielskiego w specjalistycznej szkole, aby móc przygotować się lepiej do matury, pracy międzynarodowej czy dla samego siebie. Jednak nauka do późnych godzin wieczornych w szkole, praca nawet do 21, opieka nad dziećmi czy dojazd z terenów o ograniczonej komunikacji bardzo utrudniają korzystanie z usług szkół językowych. Niestety, ale szkoły językowe mają swoje godziny funkcjonowania i rzadko można skorzystać z ich ofert przed pracą czy podczas późnych godzin wieczornych. Gdyby można byłoby ustalać indywidualnie czas nauki, odbywać lekcje w sposób spersonalizowany, zapewne byłoby to olbrzymie udogodnienie dla osób chcących uczyć się angielskiego. Otóż istnieje takie udogodnienie i jest to angielski przez Skype. Możliwość indywidualnej nauki języka, dopasowania godzin do funkcjonowania dnia pracy, czy brak ograniczeń komunikacyjnych to jedne z wielu zalet angielskiego przez Skype.

Kto organizuje lekcje on-line?

Angielski przez Skype nie jest może nowością, ale nie każda szkoła zorganizuje lekcje profesjonalnie. Po pierwsze, dobra szkoła językowa ma wykwalifikowanych lektorów. Powinni oni mieć odpowiednie przygotowanie pedagogiczne i kierunkowe np.: filologia angielska i kurs pedagogiczny. W przypadku specjalistycznych kursów językowy lektorzy mogą mieć ukończone studia podyplomowe np.: ekonomia, które pozwalają na szczegółowe zapoznanie się ze specyfiką nomenklatury w języku angielskim przypisanej określonej dziedzinie.

Po drugie, lekcje powinny bez spersonalizowane, czyli nauczanie odbywa się indywidualnie – jeden na jednego. W celach poprawy umiejętności konwersacji szkoła może zorganizować pracę w grupie maksymalnie 7 osób.

Jak wygląda nauka przez Skype?

Angielski przez Skype odbywa się indywidualnie, czyli jeden na jednego. Nie ma osób trzecich, pracy w wieloosobowych zespołach i nauczyciel poświęca swoją uwagę wyłącznie jednemu kursantowi. Ćwiczenia i zajęcia odbywają według potrzeby kursanta. Godziny ustalane są indywidualnie ze szkołą językową i konkretnym nauczycielem. Szkołą językowa jest na tyle elastyczna, że może dopasować lekcje do późnych godzin popołudniowych czy wczesnych – porannych, jakie zaoferuje zainteresowana osoba. Zaletą szkół językowych jest również to, że dostosują poziom nauczania do obecnych umiejętności osoby odbywającej kurs. Osoba wykupująca kurs wypełnia kwestionariusz, w którym odpowiada na pytania. To pozwala na ocenę obecnego poziomu kursanta. Jeśli ktoś ma wątpliwości, czy angielski przez Skype to dobre rozwiązanie, może skorzystać z lekcji bezpłatnej – pokazowej. Dzięki „próbce” kursant oceni, czy podoba mu się nauka on-line i indywidualna praca z lektorem. Normalna godzina lekcyjna to wydatek ok. 49 zł, przyjmując za godzinę lekcyjną 60 minut.

Dlaczego warto skorzystać z nauki angielskiego on-line?

Dzięki spersonalizowanemu podejściu nauczyciel natychmiastowo może poprawić akcent, wymowę u swojego podopiecznego. Bardzo szybko osoba ucząca się poznaje zasady pisowni, wymowy, słownictwo, a nawet idiomy w języku angielskim. Kursant w szybkim tempie nabywa płynność mówienia i prowadzenia dialogu. Szybkie postępy są efektem zindywidualizowania lekcji. Lektor także będzie mógł skupić się na największych mankamentach językowych u kursanta i krok po kroku je eliminować.

Innymi zaletami szkoły językowej organizującej kursy on-line jest brak konieczności dojazdu do placówki terenowej czy siedziby. Bez wychodzenia z domu można prowadzić naukę angielskiego. Takie podejście eliminuje długie stanie w korkach, koszty dojazdu czy czas dojazdu przez utrudnienia komunikacyjne wynikłe z odległości. Jest to szczególnie ważne w obszarach wiejskich czy miejscowościach położonych w dużych odległościach od siebie.

Obecne czasy, wysoka dynamika życia, nieustannych pośpiech sprawiają, że nie mamy często czasu na dodatkowe kursy i rozwój osobisty. Angielski przez Skype to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą rozwijać umiejętności językowe w celach oświatowych czy zawodowych. Indywidualne podejście i szybkie postępy w kursie uzupełnione są o takie plusy, jak brak kosztów dojazdu czy oszczędność czasu.

Poprzedni artykułNa czym polega kompleksowy remont łazienki? Poradnik dla początkujących.
Następny artykułCo nowego w systemie OptiMES? Monitorowanie maszyn i zamówienia do dostawców

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj