Jak szybko znaleźć odpowiednią pożyczkę lub kredyt?

Obecnie czas jest na wagę złota. Dlatego też skłaniamy się ku korzystaniu z ofert zapewniających nam najszybszą obsługę przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości. Dotyczy to również produktów finansowych. W tym momencie pojawia się pytanie, jak szybko znaleźć odpowiednią pożyczkę lub kredyt?

Rynek finansowy obfituje w oferty

Rozwój technologii przyczynił się do przeniesienia oddziałów stacjonarnych instytucji finansowych do sieci. Coraz więcej banków oferuje swoim klientom już nie tylko bankowość elektroniczną, ale również możliwość składania wniosków przez internet. W ten sposób jesteśmy w stanie zaoszczędzić czas potrzebny na spotkania z konsultantami w oddziałach stacjonarnych oraz załatwienie wszystkich formalności. Jednak wraz z tymi działaniami na rynku pojawiła się coraz więcej instytucji pozabankowych. W efekcie mamy do wyboru już nie tylko kredyty gotówkowe w banku, ale również pożyczki przez internet oferowane przez firmy pożyczkowe. Jak w takiej sytuacji wybrać odpowiednią ofertę?

Porównywarki finansowe

Jednym z owoców rozwoju branży Fintech jest powstawanie porównywarek finansowych. Działają one w podobny sposób jak te służące do sprawdzenia najkorzystniejszych cen innych produktów, przykładowo sprzętów RTV lub AGD. Dzięki platformom przeznaczonym dla pożyczek i kredytów zyskujemy dostęp do obszernej bazy ofert. Korzystając z nich, nie musimy przechodzić na stronę każdego kredytodawcy lub pożyczkodawcy. Wystarczy kilka kliknięć, aby w odpowiedzi otrzymać zestawienie interesujących nas ofert. Obecnie porównywarki finansowe nie ograniczają się tylko do kredytów lub pożyczek, ale udostępniają także możliwość porównania kont bankowych czy też produktów oszczędnościowych.

Jak działają porównywarki usług finansowych?

Aby skorzystać z porównywarki, należy przejść na wybraną platformę. Następnie wybieramy interesującą nas kategorię produktów. Kiedy znajdziemy się na właściwej podstronie, otrzymujemy dostęp do listy wszystkich ofert oraz wirtualnego kalkulatora. Za pomocą suwaków określamy interesującą nas kwotę i okres kredytowania. W efekcie zestawienie instytucji finansowych może się zmienić, ponieważ zostaną w nim wyłącznie te oferty, które spełniają wprowadzone przez nas kryteria. Z tego poziomu możemy zazwyczaj zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat kosztów. W ten sposób z łatwością wybierzemy najatrakcyjniejszą ofertę pod względem ofert. Jednak należy przemyśleć, czy najtańszy kredyt będzie również tym najlepszym?

Wiele zależy od naszych preferencji. Niektórzy będą się skłaniać ku ofercie z najniższymi kosztami, inni ku tej, która gwarantuje najszybszą decyzję kredytową. Pod tym względem w wyborze mogą nam pomóc rankingi udostępniane w porównywarkach. Jeśli chcemy wiedzieć więcej na temat danej oferty, warto zapoznać się również z opiniami ekspertów oraz klientów, które są dostępne w porównywarkach finansowych. Jednak podkreślamy, że informacje zebrane na tej podstawie powinniśmy zweryfikować na stronie internetowej wybranej przez nas firmy lub banku.

Jak wybrać odpowiednią ofertę pożyczki lub kredytu?

Zanim zaczniemy przeglądać oferty dostępne w porównywarkach, powinniśmy przeanalizować swój budżet domowy. Dzięki temu otrzymamy informacje dotyczące potrzeb i możliwości finansowych. Kwotę kredytu lub pożyczki należy dostosować do celu, na jaki chcemy przeznaczyć środki. Z kolei okres kredytowania powinien być dostosowany w taki sposób, aby mieć pewność, że wystarczy nam pieniędzy na uregulowanie miesięcznej raty zobowiązania. Jeśli zależy nam na szybkim procesie wnioskowania, warto zwrócić uwagę na metodę weryfikacji tożsamości, aby uniknąć problemów z sesjami Elixir.

Z kolei osoby, które preferują ograniczenie formalności do minimum, mogą liczyć na instytucje oferujące otrzymanie pieniędzy bez konieczności przedłożenia zaświadczeń o dochodach z miejsca pracy. W takiej sytuacji bank lub firma pożyczkowa wymagają wymagania kilku dodatkowych rubryk lub przedłożenia wyciągów z konta bankowego. Jak widać, przed przystąpieniem do wnioskowania warto przeanalizować, czego tak naprawdę oczekujemy od oferty.

Artykuł został opracowany przez specjalistów z pozyczkowy-portal.pl.

Poprzedni artykułDylematy inwestujących w kryptowaluty
Następny artykułDoradztwo HR – na czym polega i dlaczego warto z niego skorzystać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj