Jak wybrać dobrą drukarnię?

Drukowanie materiałów reklamowych takich jak ulotki, katalogi, plakaty czy wizytówki to często nieodłączny element prowadzonych przez daną firmę działań marketingowych. Potrzeby firmy dotyczące rodzaju materiałów reklamowych mogą się zmieniać, ale niezmienny pozostaje fakt, że do ich druku potrzebna jest dobra drukarnia. Na co zwracać uwagę przy wyborze?

Zakres oferty

Przeglądając oferty drukarni można zauważyć, że są drukarnie oferujące szeroki zakres usług, ale są również i takie, które mają określoną specjalizację i proponują np. wyłącznie cyfrowy druk etykiet. Taka specjalizacja może być ich zaletą, ale może być również wadą, choć zależy to przede wszystkim od tego, jakie potrzeby ma firma poszukująca drukarni.

W sytuacji, gdy szukamy drukarni elastycznej, która raz wydrukuje nam kilkadziesiąt plakatów informujących o wydarzeniu firmowym, innym razem zrealizuje dla nas zlecenie na druk kilkuset notesów, a jeszcze innym razem zapewni nam tysięczny nakład papieru firmowego, to na pewno nie warto wybierać drukarni o wąskiej specjalizacji. Dużo lepsza będzie drukarnia, która ma szeroką ofertę i proponuje zarówno druk offsetowy jak i cyfrowy.

Łatwość komunikacji

Spore znaczenie przy wyborze drukarni ma również łatwość komunikacji w trakcie wyceny zlecenia. Im bardziej zautomatyzowany proces wyceny zamówienia, w zależności od zadanych parametrów, tym łatwiejszy proces decyzyjny. Dzięki dostępnemu na stronie drukarni kalkulatorowi można sprawdzić koszt realizacji danego zlecenia i sprawdzić, czy i w jaki sposób zależą one od zadanych parametrów. To dużo łatwiejsze niż wymiana sekwencji maili z osobą z biura obsługi klienta w drukarni.

Szybkość realizacji zamówienia

Jeśli działamy w takiej branży, w której plany zmieniają się bardzo szybko i zlecenie na wydruk materiałów przychodzą niemal w ostatniej chwili, to przy poszukiwaniach drukarni powinniśmy zwracać uwagę na czas realizacji zamówienia. Jeśli przy małych nakładach drukarnia jest w stanie zapewnić nam wydruk w krótkim czasie, to jest to drukarnia, z którą warto nawiązać kontakt.

Warto przy okazji brać również pod uwagę jej lokalizację. Dobrym rozwiązaniem wydaje się być drukarnia internetowa, która dostarcza wydruki kurierem. W niektórych sytuacjach lepszym wyborem może się jednak okazać drukarnia w pobliżu naszej firmy. Dla całej prawobrzeżnej Warszawy dobrą lokalizacją może być drukarnia w Wawrze, do której w razie potrzeby można podjechać i samodzielnie odebrać zamówione wydruki.

Poprzedni artykułPłatności cykliczne- dla kogo to dobre rozwiązanie?
Następny artykułSzkło hartowane – właściwości i zastosowanie we wnętrzach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj