Sprzątanie biur – jak wybrać najlepszą ofertę?

Utrzymywanie przestrzeni biurowych w odpowiednim stanie to bez wątpienia bardzo ważna kwestia. Wpływa ona między innymi na komfort tego, jak czują się w pracy ludzie. W czasach epidemii ma ogromne znaczenie ze względu na minimalizowanie ryzyka zachorowania. Jak wybrać firmę, która oferuje sprzątanie biur? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek.

Sprzątanie biur na najwyższym poziomie

Na co zwracać uwagę gdy wybiera się firmą oferującą sprzątanie biurhttp://daress.pl/oferta/sprzatanie-pomieszczen-biurowych/? Istotne czynniki to:
– ceny za sprzątanie
– godziny pracy osób sprzątających
– sprzęt i środki, które wykorzystywane są podczas pracy
– dodatkowe usługi, pozwalające utrzymać przestrzeń w nienagannym stanie.

Biura to specyficzne przestrzenie. To właśnie tam trzeba dbać o to, aby na bieżąco usuwać kurz, roztocza, a także dezynfekować powierzchnie płaskie, na których mogą utrzymywać się groźne dla zdrowia wirusy i bakterie. Jeżeli w przestrzeni biurowej przyjmuje się klientów, każdego dnia w takich miejscach pojawiają się dziesiątki lub setki osób. Istotne jest to, jakie środki do dezynfekcji są używane przez firmę. Warto zwrócić na to uwagę wtedy, gdy podpisuje się umowę.

Usługi dedykowane dla konkretnej firmy

Im bardziej rozbudowana oferta, którą można spersonalizować i dobrać do swoich potrzeb, tym lepiej. Warto zwracać na to uwagę, zanim wybierze się konkretną firmę. Dlaczego jest to tak istotne? W niektórych firmach bardzo dużą uwagę przywiązuje się między innymi do wystroju wnętrza. To coraz bardziej popularne. Pojawiają się zatem przyjemne wykładziny dywanowe na podłogach, designerskie biurka szafy do przechowywania dokumentów. Takie przestrzenie trzeba pielęgnować tak, aby z jednej strony zachować czystość, ład i porządek, a z drugiej dbać o elementy wyposażenia. Należy wybrać firmę realizującą usługi, która posiada między innymi odpowiednie odkurzacze piorące, maszyny służące do dezynfekowania. Dzięki temu przestrzeń będzie czysta, zadbana.

Na jak długo podpisać umowę z firmą?

Gdy rozpoczyna się współpracę z nową firmę sprzątającą, warto na początku rozeznać to, na jakim poziomie będą wykonywane usługi. Dobrym pomysłem jest zatem sporządzenie umowy na czas próbny. To mogą być trzy miesiące, podczas których sprawdzi się, jak osoby sprzątające radzą sobie z zadaniami. Generalnie w przypadku większości biur, usługi mogą być standardowe. Jeżeli jednak firma posiada piękne, nowoczesne przestrzenie, urządzone w designerski sposób, potrzeby mogą być większe. W takim przypadku korzystanie z okresu próbnego jest dobrym rozwiązaniem.

Poprzedni artykułO czym pamiętać zakładając firmę
Następny artykułTeksty SEO – 5 zasad tworzenia, o których musisz pamiętać

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj