Dowiedz się więcej o rowerach Specialized!

Rowery Specialized Bicycle Components pojawiają się jako pierwsze na mecie w ogólnoświatowych wyścigach kolarskich. Wśród kolarzy górskich, ceniących tę markę, najbardziej rozpoznawalnym zawodnikiem jest mistrz świata w maratonie MTB Jarosław Kulhavy.

Historia słynnej marki

Firma Specialized Bicycle Components, znana powszechnie jako Specialized, jest największym amerykańskim producentem rowerów o wysokiej jakości oraz części i akcesoriów rowerowych. To właśnie rowery tej marki znaleźć można w ofercie Wypożyczalni Immotion. Firma została założona przez Mike’a Sinyarda w 1974 roku w Morgan Hill, w Kalifornii. Mike Sinyard nie bez powodu zajął się produkcją rowerów. Jako entuzjasta kolarstwa doskonale znał potrzeby najbardziej wymagających miłośników dwóch kółek. Zanim założył firmę, wybrał się na wyprawę rowerową po Europie. Aby zdobyć środki finansowe, sprzedał swój samochód marki Volkswagen. W ten sposób zyskał 1500 dolarów i zrealizował swoje marzenie. Po powrocie z wyprawy Sinyard rozpoczął produkcję własnych rowerów. Początkowo części rowerowe, których nie mógł znaleźć w Stanach Zjednoczonych, importował z Włoch. Jednak już w 1976 roku, mając nieco większe zaplecze i bogatsze doświadczenie, firma zaczęła samodzielnie produkować niezbędne części rowerowe. Dzięki temu kontrolowano cały proces produkcyjny. Specialized mogła dopilnować, aby każdy element, z którego składają się produkowane przez nich rowery, wyróżniał się najwyższą jakością. Przeprowadzając wiele skrupulatnych testów, w 1981 roku firma wprowadziła na rynek dwa pierwsze rowery – Specialized Sequoia oraz szosówkę Specialized Allez, zaprojektowane przez Tima Neenana.

Specialized dziś

Oba modele możemy nadal znaleźć w ofercie producenta. Od czasu debiuty uległy one wprawdzie znacznym zmianom. Jednak pierwszy z nich, Sequoia, nadal uważany jest za model będący swoistym ukłonem w stronę pionierów kolarstwa, którzy zdobywali świat na dwóch kółkach, mimo że nie mieli do dyspozycji sprzętu, który dziś jest na wyciągnięcie ręki. Specialized Sequoia został zaprojektowany tak, aby odpowiadać potrzebom jak najliczniejszego grona amatorów kolarstwa.

Poprzedni artykułPraktyczne akcesoria do grillowania
Następny artykułListwy sufitowe – zadbaj o aranżację domu i mieszkania!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj