Lokata na 3 miesiące, czyli pomysł na większe oszczędności.

Potrzebę zabezpieczania i pomnożenia zgromadzonych oszczędności, dostrzega coraz więcej osób. Nie chcemy bowiem, aby nasze pieniądze leżały bezczynnie, ale pracowały i przynosiły dodatkowy zysk. Realizujące te zamierzenia zwróć uwagę na to, jakie zalety ma lokata na 3 miesiące. To właśnie dzięki niej szybko i bezpiecznie zwiększysz ilość posiadanych środków.

Twoje oczekiwania

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem puli oszczędności, nie warto aby leżały one bezproduktywnie w domowej skarbonce lub na rachunku osobisto-rozliczeniowym. Wysoko oprocentowana lokata na 3 miesiące to lepszy pomysł na ich ulokowanie. Najpierw jednak oceń, czy jest ona dla Ciebie satysfakcjonująca i czy spełni Twoje oczekiwania.

Zastanów się więc, czy Twoje środki nie będą Ci potrzebne w ciągu najbliższych 3 miesięcy, bo właśnie na tyle stracisz do nich dostęp. Pomyśl też, jak duży zysk chciałbyś wypracować i czy wybrana oferta spełni te oczekiwania. Dowiedz się także, czy jej założenie nie wymaga spełnienia niewygodnych dla Ciebie warunków lub wykupu dodatkowych usług i produktów bankowych.

Lokata na 3 miesiące na wysoki procent

Rozsądnie wybrana lokata na 3 miesiące dość szybko pomnoży kwotę Twoich oszczędności. Aby zysk ten był odpowiednio wysoki, musisz wybrać ofertę z jak najwyższym oprocentowaniem depozytu. Na szczęście niemal każda lokata na 3 miesiące jest wysoko oprocentowana (3,5%-4%). Nie zapomnij jednak, że wartość ta podawana jest w skali roku!

Oznacza to, że wpłacone na depozyt pieniądze, wypracowałyby zysk wynikający z wartości oprocentowania lokaty, gdybyś ulokował je na okres roku. W rzeczywistości Twój zysk będzie proporcjonalny do czasu trwania lokaty, czyli 3-ech miesięcy. Aby obliczyć realne oprocentowanie, podziel jego wartość przez 12 i pomnóż przez 3.

Częsta kapitalizacja odsetek

Jeśli chcesz jeszcze bardziej powiększyć kwotę swoich oszczędności, szukaj lokat z częstą kapitalizacją odsetek. Im częściej będą one dopisywane do wpłaconego przez Ciebie kapitału, tym większa pula pieniędzy objęta będzie oprocentowaniem w kolejnym okresie. Najlepiej, jeśli odsetki dopisywane są do Twoich oszczędności codziennie.

Niestety, banki dość często oferują kapitalizację odsetek na koniec okresu rozliczeniowego. Oferty z dzienną lub miesięczną kapitalizacją należą do rzadkości. Niektóre banki dopuszczają jednak możliwość negocjowana warunków lokaty, co może być dla Ciebie szansą. Zapytaj o tę możliwość w wybranej placówce. Nic na tym nie stracisz a możesz zyskać!

Wysoki depozyt

Planując powiększenie swoich oszczędności, poprzez zdeponowanie ich na lokacie, nie możesz zapomnieć, że i Ty sam masz na nie wpływ. Dobrze oprocentowana lokata na 3 miesiące bardzo istotnie powiększy pulę Twoich środków, jeśli wpłacisz ich naprawdę sporo. Ogólnie więc – im więcej pieniędzy posiadasz, tym większe odsetki wypracujesz.

Pomyśl więc, czy na okres 3 miesięcy możesz pozwolić sobie na wpłacenie większej ilości pieniędzy, niż zakładałeś? Być może jesteś w stanie przesunąć pewne wydatki w czasie lub zostawić sobie mniej środków na bieżące potrzeby? Oczywiście musisz mieć pod ręką pieniądze na czarną godzinę, ale rozważ tego rodzaju „inwestycję”.

Pieniądze w ciągłym ruchu

Lokata na 3 miesiąca to dobry pomysł na zarządzanie zgromadzonymi oszczędnościami. Jeśli więc nie masz co do nich sprecyzowanych planów, możesz śmiało korzystać z licznych ofert promocyjnych w bankach. Zazwyczaj są one kierowane do nowych klientów i tylko oni mogą liczyć na wysokie oprocentowanie lokaty.

Skorzystaj z takiej oferty! A gdy czas jej trwania skończy się, poszukaj kolejnej w innym banku! Sprawdź oczywiście, czy wypracowane w ten sposób zyski nie będą niższe niż ewentualne opłaty, związane z zakładaniem kont i korzystaniem z obowiązkowych usług. Tylko wtedy wypracujesz dodatkowe oszczędności!

Poprzedni artykułKupić tani i dobry komputer to wcale nie sztuka
Następny artykułBudżet małżeński – jak planować wydatki?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj