Gdzie szukać pomocy w spłacie zadłużenia?

Spóźniasz się ze spłatą zobowiązań? Unikanie windykatora czy komornika nie sprawi, że Twój dług zniknie. Zamiast pogarszać swoją sytuację, sprawdź, gdzie możesz szukać pomocy i jak szybko pozbyć się ciążącego Ci zadłużenia.

Po pierwsze ustal wysokość swojego zadłużenia

Aby skutecznie szukać pomocy, warto zacząć od rzeczy podstawowej, jaką jest ustalenie liczby wierzycieli i wysokości zadłużenia. Mimo że wielu osobom wydaje się to oczywiste, to dłużnicy, którzy zaciągnęli kilka lub kilkanaście pożyczek, wcale nie muszą być zorientowani w swojej sytuacji finansowej. Dzięki skrupulatnemu podliczeniu zadłużenia i zestawieniu go z dochodami, dłużnik od razu wie, ile może miesięcznie poświęcić na spłatę zaległych zobowiązań.

Gdy będziesz wiedział, jaką kwotę możesz przeznaczyć miesięcznie na spłatę długów, możesz próbować negocjować z wierzycielami. Pamiętaj, że bank, firma pożyczkowa czy dostawcy mediów są zainteresowani odzyskaniem swoich pieniędzy. Regularne wpłacanie nawet niewielkich kwot na konto wierzyciela będzie świadczyć o Twoich dobrych intencjach.

Czy w Twoim przypadku sprawdzi się konsolidacja?

Oprócz kredytów konsumpcyjnych i hipotecznych, w ofertach banków są dostępne również kredyty konsolidacyjne. Nie mają na nie jednak szansy osoby zadłużone. Alternatywą są pożyczki przez internet dedykowane osobom mającym problemy ze spłatą zobowiązań. Takie pożyczki nie zawsze są drogie, pozwalają zaś spłacić wierzycieli. Co więcej, miesięczna rata może zostać dostosowana do możliwości dłużnika.

Kiedy pożyczki przez internet się sprawdzają? Jeżeli skorzystałeś z pożyczek online i masz problem z ich spłatą, to konsolidacja chwilówek może być dla Ciebie korzystnym rozwiązaniem. Aby tak było, pamiętaj, żeby nie działać pochopnie – dokładnie porównaj koszty i warunki spłaty dostępnych propozycji, aby wybrać najlepszą dla siebie.

Poznaj swoje prawa – tu znajdziesz pomoc

Osoby zadłużone często nie znają swoich praw, co mogą wykorzystywać nieuczciwe firmy windykacyjne. Jeżeli chcesz czuć się pewniej, odwiedź następujące strony internetowe:

  • Rzecznika Finansowego. Na tej stronie znajdziesz m.in. numery telefonów do ekspertów, którzy odpowiadają na pytania konsumentów. Głównym zadaniem rzecznika Finansowego jest wspieranie klientów w sporach z firmami działającymi na rynku finansowym;
  • Zanim-podpiszesz.pl. To strona kampanii społecznej, która ma uświadomić społeczeństwu ryzyko, jakie niesie podpisywanie umów przed ich przeczytaniem. Na stronie znajdziesz m.in. poradnik dla osób zadłużonych;
  • Stowarzyszenia Konsumentów Polskich. Na stronie Stowarzyszenia znajdziesz numery telefonów, pod którymi specjaliści udzielają bezpłatnych porad prawnych.

Jeżeli skorzystałeś z pożyczki pozabankowej i podejrzewasz, że jesteś ofiarą przestępstwa, zgłoś się do regionalnego ośrodka lub lokalnego punktu Funduszu Sprawiedliwości. Jednym z jego głównych obszarów działalności jest pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwami.

Jak widzisz, nie jesteś sam ze swoimi zobowiązaniami. Możesz skorzystać z kredytu dla zadłużonych (https://kredyt-dla-zadluzonych.pl/) i pomocy ekspertów, którzy Cię pokierują i wskażą korzystne rozwiązania.

Poprzedni artykułMyjka ciśnieniowa do kostki brukowej
Następny artykułPodatek liniowy – dla kogo jest to rozwiązanie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj