Kredyt gotówkowy bez BIK

Kredyt gotówkowy to najczęstsza forma finansowania, którą zaciągamy w bankach. Jednak, aby otrzymać pozytywną decyzję w odpowiedzi na nasz wniosek, musimy spełnić szereg warunków. Nie każdy z nas posiada taką możliwość, zwłaszcza gdy na naszym „koncie” mamy niespłacone zobowiązania, a co za tym idzie — nasza historia kredytowa w BIK jest negatywna.

W takiej sytuacji nasze szanse na uzyskanie kredytu gotówkowego znacznie maleją, a większość z nas zaczyna zastanawiać się, jak znaleźć rozwiązanie, które pomoże nam poprawić sytuację finansową. Z pomocą przychodzi kredyt gotówkowy bez BIK. Na czym polega i kto może się o niego starać?

Kredyt gotówkowy w banku a rejestr BIK

Biuro Informacji Kredytowej to jeden z podstawowych rejestrów, które sprawdzają banki w celu weryfikacji klienta. Niezależnie od tego, czy staramy się o kredyt na niską kwotę, czy chcemy zaciągnąć więcej środków, nie jesteśmy w stanie ominąć tego procesu. Wszystkie banki skrupulatnie sprawdzają potencjalnych kredytobiorców w tym celu, aby zyskać pewność, że klient terminowo będzie uiszczał miesięczne raty, a także jego sytuacja materialna pozwoli mu na spłacenie całego kredytu.

Biuro Informacji Kredytowej jest bazą, w której — jak sama nazwa wskazuje — zapisana jest cała historia naszych zobowiązań. Oznacza to, iż banki sprawdzając ten rejestr, mają wgląd do wszystkich zaciągniętych przez nas kredytów i pożyczek, ale nie tylko. Znajdziemy tam również zobowiązania z tytułu zakupu różnego rodzaju produktów na raty, np. sprzętu AGD czy RTV, a także limity na kartach kredytowych, na rachunku bankowym itp. Jeśli jesteśmy dłużnikami, czyli nieterminowo spłacamy raty, a co gorsza — posiadamy niespłacone zadłużenia, nasza historia kredytowa będzie negatywna. W takiej sytuacji bank odrzuci nasz wniosek o kredyt gotówkowy. Jedynym słusznym rozwiązaniem jest wzięcie kredytu bez BIK.

Kredyt gotówkowy bez BIK — czym różni się od tradycyjnego kredytu bankowego?

Już sama nazwa podpowiada nam, czym dokładnie jest kredyt gotówkowy bez BIK. Możemy zaciągnąć go w parabankach, czyli firmach pożyczkowych, które przyjmują formę instytucji pozabankowych. Biorąc pod uwagę proces weryfikacji klientów, znacznie różni się on od tego, z którym mamy do czynienia w przypadku starania się o kredyt bankowy.

Korzystając z tego typu rozwiązania, możemy być przekonani, że parabank nie sprawdzi naszej historii kredytowej w BIK. Oznacza to więc, że nawet jeśli posiadamy niespłacone raty z tytułu zobowiązań, mamy szansę na otrzymanie kredytu.

Kredyt bez BIK a kredyt gotówkowy w banku — różnice

Kredyt gotówkowy bez BIK

— Bez sprawdzania historii kredytowej w BIK,

— Brak pobierania danych z rejestru KRD,

— Bez analizy raportu z Biura Informacji Gospodarczej,

— Często bez wnikliwej oceny zdolności finansowej,

— Szybszy proces weryfikacji,

— Mniej formalności.

Kredyt gotówkowy w banku

— Banki analizują historię w BIK,

— Sprawdzanie Krajowego Rejestru Dłużników,

— Często pobierany jest raport z BIG,

— Sprawdzana zdolność kredytowa,

— Dłuższy proces weryfikacji,

— Duża ilość formalności.

Kto dostanie kredyt gotówkowy bez zaświadczeń?

Jeśli chcemy starać się o kredyt bez BIK, musimy spełnić podstawowe warunki, z którymi mamy do czynienia również wtedy, kiedy wnioskujemy o kredyt czy pożyczki bankowe. Przede wszystkim koniecznością jest ukończenie 18 roku życia oraz posiadanie obywatelstwa polskiego. Niezbędne będzie także okazanie dokumentu tożsamości (w większości przypadków wymagany jest dowód osobisty, jednak jeśli został on nam skradziony lub zgubiliśmy go, niektóre parabanki przyjmują w zastępstwie paszport lub ewentualnie prawo jazdy), posiadanie konta w polskim banku oraz mieszkanie na terenie kraju.

Warto wiedzieć, że przy wnioskowaniu musimy spełnić minimum formalności. Oznacza to, że większość firm pożyczkowych nie będzie wymagała przedkładania dużej ilości dokumentów, których celem będzie potwierdzenie naszej wiarygodności kredytowej. W większości przypadków wystarczy, że dostarczymy wyciągi z naszego konta bankowego np. z trzech ostatnich miesięcy. Niekoniecznie jest zazwyczaj również przynoszenie dokumentów od pracodawców, świadczących o formie zatrudnienia oraz częstotliwości i wysokości dochodów. Jednak nie oznacza to, że wybrany przez nas parabank nie będzie tego oczekiwał.

Podstawową kwestią, która znacznie ułatwia proces wnioskowania o kredyt bez BIK, jest oczywiście niesprawdzenie wszelkich rejestrów, czego nie jesteśmy w stanie ominąć w przypadku banków. Nie musimy więc obawiać się o odrzucenie naszych wniosków z powodu złej historii kredytowej w BIK, BIG czy danych KRD.

Jak wnioskować o kredyt gotówkowy bez BIK?

Starać się o kredyt bez baz możemy na kilka różnych sposobów. Pierwszym z nich jest oczywiście złożenie wniosku w stacjonarnym punkcie wybranej firmy pożyczkowej. Jest to jednak rozwiązanie, które z różnych względów może przysparzać nam problemów. Przede wszystkim nie każdy mieszka w dużym mieście, w którym owe placówki występują i nie wszyscy mamy możliwość dojazdu do takiego punktu. Na szczęście rozwój technologii umożliwia nam złożenie wniosku przez internet.

Kredyt gotówkowy bez BIK online krok po kroku

  1. Wypełnij elektroniczny wniosek — W formularzu wpisujesz dane osobowe oraz informacje o zarobkach, wysokości zobowiązań, które posiadasz i gospodarstwie domowym (np. liczbie członków do utrzymania). Wybierasz również kwotę, którą chcesz pożyczyć oraz interesujący Cię okres kredytowania.
  2. Wyślij internetowy wniosek do wybranej firmy pożyczkowej i czekaj na odpowiedź.
  3. Parabank będzie wymagał od Ciebie potwierdzenia danych — Aby zweryfikować Twoją tożsamość, w większości przypadków niezbędne będzie wykonanie przelewu z symboliczną kwotą na konto firmy pozabankowej. Zazwyczaj wymagany jest 1 grosz lub 1 złotówka. Niektóre instytucje umożliwiają także potwierdzenie danych przez specjalną aplikację, której dajesz dostęp do bankowości elektronicznej. Jest to szybszy sposób niż wykonanie przelewu. Jeśli wybrany przez Ciebie parabank nie umożliwia takiej opcji, sprawdź, czy firma nie posiada kilku kont w różnych bankach (jest to bardzo często spotykany zabieg), dzięki czemu będziesz mógł przelać symboliczną kwotę na konto w tym banku, w którym Ty masz otwarty rachunek. Pozwoli to na szybsze dotarcie Twoich danych i usprawnienie całego procesu.
  4. Czekaj na decyzję kredytową. Jeśli jest pozytywna, wybierz formę podpisania umowy. Możesz osobiście udać się do stacjonarnej placówki lub umówić wizytę domową z agentem na konkretny dzień.

Poprzedni artykułCiuchy robocze
Następny artykułJakie są najważniejsze obowiązki pracodawcy w zakresie BHP? Sprawdź!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj