Waluta BitCoin – co to jest?

Waluta BitCoin - co to jest?

Co i dlaczego, czyli vademecum wirtualnej waluty.

Bitcoin jest to waluta, która prawdopodobnie została wprowadzona przez osobę lub zespół osób o pseudonimie Satoshi Nakamoto w 2009 roku.

Jest to waluta zdecentralizowana, niezależna od krajów, rządów, czy języka. Bitmoneta dostępna jest wszędzie tam, gdzie dostępny jest internet.

Podział Bitcoina.

 Tak jak złotówki dzielą się na grosze, tak również istnieje podział bitcoina, a mianowicie :

100 000 000 satoshi = 1 bitcoin

Cechy Bitmonety

Największą zaletą Bitcoina jest to, że błyskawicznie można ją przesłać do dowolnego miejsca na ziemi, omijając pośredników i wszelkiego rodzaju prowizje narzucane przez banki. Waluta ta w przeciwieństwie do tradycyjnych jest odporna na inflacje, ponieważ jej ilość znana jest od początku, a wynosi ona 21 milionów sztuk, których wydobycie szacuje się na 2140 rok.

Podsumowując Bitcoin to wirtualna waluta, która łączy cechy gotówki oraz pieniędzy elektronicznych, najważniejszą z nich jest uniezależnienie użytkownika od pośredników, prowizji oraz banków. Sam deponujesz swoje pieniądze i wiesz co się z nimi dzieje, a do korzystania z naszego wirtualnego portfela wystarczy internet i odpowiednia aplikacja.

Dlaczego powstał Bitcoin?

Kryzys ekonomiczny, który zaczął się w roku 2007 stał się bezpośrednią przyczyną do powstania nowego, innowacyjnego systemu, który w krótkim czasie stał się przełomowy i jest używany przez wiele osób z całego świata.

Skąd bierze się wirtualna waluta?

Bitcoin wydobywany jest przez internetowych górników za pomocą koparek kryptowalut, którzy w ramach nagrody za jego wydobycie otrzymują niewielkie prowizje z przelewów.

Poprzedni artykułChwilówki online – kiedy warto po nie sięgnąć?
Następny artykułKursy dla pracowników – czy warto w nie inwestować?

1 KOMENTARZ

  1. Kryptowaluty to dobry temat dla działalności przestępczych, które uwielbiają waluty które tak na prawdę nie istnieją 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj