Coworking Wrocław – osobno, ale wspólnie

Praca zdalna, freelancing, jednoosobowa działalność gospodarcza, kreatywność, twórczość i… coworking. Wszystkie z wymienionych wyrazów są ze sobą związane, dlatego nieprzypadkowo pojawiły się w jednym szeregu. Coworking to stosunkowo nowe rozwiązanie, które pomaga osobom mającym mniej lub bardziej swobodny grafik, znaleźć dla siebie miejsce pozwalające na pełną koncentrację i efektywną pracę.

Coworking Wrocław – wspólna przestrzeń

Coworking (co-working, z ang. pracować razem) to możliwość indywidualnej lub wspólnej pracy w wynajętym pomieszczeniu. Samotna praca w domu może wydawać się świetną perspektywą… dopóki się nie okaże, że nie jest to rozwiązanie, które wspiera naszą produktywność. A wbrew pozorom zdarza się to bardzo często. Pracując w domu, jesteśmy narażeni na wiele czynników rozpraszających, co sprawia, że stosunkowo proste zadanie dłuży się godzinami lub staje się niemal niewykonalne (przynajmniej w konkretnym momencie).

Decydując się na coworking mamy możliwość pracowania w komfortowych i wygodnych warunkach, które przypominają biuro bez jego największych minusów – poganiającego szefa oraz kolegów, którzy przynoszą naszej pracy więcej szkody niż pożytku. Otrzymujemy również dostęp do mebli biurowych oraz wszystkich potrzebnych urządzeń. Coworking Wrocław jest dostępny w różnych formach. Możemy się zdecydować na pracę w tzw. open space lub wynajęcie indywidualnego pomieszczenia dla siebie lub całego zespołu.

Czym jest coworking?

Nie wszyscy ludzie pracujący bez etatu są w stanie samodzielnie wydzielić sobie czas na wykonywanie pracy. Może to skutkować w niedotrzymywaniu terminów lub wręcz przeciwnie – wpadnięciem w depresję. W skrócie – nie mamy kontroli nad tym, ile i jak wypełniamy swoje obowiązki. Wiele osób zmaga się także z dylematem: „Jak wykonując pracę w domu, mogę oddzielić życie zawodowe od rodzinnego?”

W tym miejscu swoją rolę otrzymuje coworking. W takiej formie również pracujemy „kiedy chcemy”, ponieważ nikt nie narzuca nam godzin pracy. Do biura przynosimy i tam zostawiamy swoje obowiązki, bez konieczności pracowania we własnym mieszkaniu. Oznacza to, że moment opuszczenia biura może być informacją dla mózgu, że teraz czas na odpoczynek i wyciszenie (przynajmniej od pracy).

Coworking we Wrocławiu

Coworking we Wrocławiu to rozwiązanie skierowane przede wszystkim dla osób, które „nie są przywiązane” do biura i mogą pracować z dowolnego miejsca. Jedną z firm, która oferuje bardzo ciekawą usługę wynajmu własnego pomieszczenia biurowego lub pracę w open space jest IdeaPlace. Siedziba firmy mieści się w bardzo atrakcyjnej i prestiżowe lokalizacji w centrum miasta.

Decydując się na rozpoczęcie współpracy, otrzymujemy dostęp do biura bez żadnych zobowiązań – swobodny zawód, swobodny grafik i skuteczna praca. Dużą zaletą oferty IdeaPlace jest możliwość zarejestrowania swojej firmy na adres biura. Jest to szczególnie korzystne dla przedsiębiorców, którzy prowadzą swój biznes w całości (lub większej części) online. Jeżeli coworking Wrocław jest dla Ciebie, serdecznie zachęcamy do otworzenia strony i zapoznanie się z pełną ofertą.

Poprzedni artykułPIT 37 na miarę XXI wieku, czyli dwie elektroniczne formy rozliczenia zeznania podatkowego
Następny artykułRanking chwilówek – czym jest i jak działa?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj