Exterya – rozwiązania dla higieny na miarę XXI wieku!

Pandemia koronawirusa skutecznie uświadomiła nam wszystkim, jak ważne jest dbanie o higienę i utrzymywanie wysokich standardów sanitarnych – zwłaszcza w miejscu pracy. Odpowiednio dobrany sprzęt – taki, jak lampy bakteriobójcze, przyłbice ochronne czy dozowniki do płynów dezynfekujących pomagają w skutecznym ograniczaniu rozprzestrzeniania się zarazków, bez negatywnego wpływu na wydajność pracy.

Walka z patogenami – jakie rozwiązania mają do dyspozycji pracodawcy?

Nie musisz prowadzić dużego przedsiębiorstwa, by móc korzystać z rozwiązań przeznaczonych dla biznesu. Również pracownicy mniejszych firm, jak salony kosmetyczne, gabinety stomatologiczne, salony fryzjerskie czy branża BHP podczas pracy stykają się z wieloma osobami, mogącymi potencjalnie stwarzać zagrożenie epidemiologiczne. Sytuacja ekonomiczna i troska o prowadzony biznes zmusza nas jednak do otwierania lokali i obsługiwania klientów. Jakie środki ochronne można wykorzystać? Jednym z najchętniej wykorzystywanych rozwiązań jest przyłbica ochronna – zapewnia znaczą ochronę przed patogenami, nie utrudniając przy tym wykonywania swoich obowiązków. Niektóre modele łączą specjalnie zaprojektowane przyłbice z maskami ochronnymi, w rezultacie czego unika się parowania przyłbicy podczas pracy, przy zachowaniu wysokiego poziomu ochrony.

Innym, coraz chętniej wykorzystywanym rozwiązaniem są lampy bakteriobójcze przepływowe. Ich nowatorskie działanie opiera się na wymuszonym obiegu powietrza, które zasysane przez urządzenie jest najpierw filtrowane, a następnie poddawane działaniu promieniowania UV-C. Nie tylko zabija ono wszystkie mikroorganizmy typu bakterie, pierwotniaki i grzyby, ale zgodnie z najnowszymi badaniami dezaktywuje również wirusy, w tym SARS-COV-2 w ciągu zaledwie kilkusekundowej ekspozycji. Lampy UV-C mogą być bezpiecznie wykorzystywane w pomieszczeniach, w których przebywają ludzie (dzięki zastosowanym osłonom), a ich wykorzystanie to ekologiczny i naturalny sposób na neutralizację większości patogenów. Tego typu lampy występują w wariantach naściennych, przysufitowych, przypodłogowych i mobilnych, dzięki czemu można dostosować ich położenie do indywidualnych potrzeb. W pomieszczeniach, w których można przeprowadzać dezynfekcję pod nieobecność ludzi (np. gabinety lekarskie, dentystyczne), sprawdzą się lampy bezpośredniego działania, które są tańsze i oferują szybsze oczyszczanie powietrza (promienie UV-C działają bezpośrednio na powietrze, bez konieczności jego przepływu przez zamkniętą obudowę).

Skuteczna ochrona przed bakteriami i wirusami to oprócz przyłbic i masek oraz oczyszczania powietrza, również regularna dezynfekcja rąk i dotykanych powierzchni. Z tego właśnie względu stałym elementem wyposażenia wielu zakładów pracy, obiektów użyteczności publicznej i regularnie odwiedzanych miejsc stały się dozowniki z płynami dezynfekującymi. Oprócz mycia rąk to właśnie wykorzystanie płynów na bazie alkoholu o specjalnym składzie, zgodnym z polskimi i europejskimi normami sanitarnymi, jest najskuteczniejszym sposobem na utrzymanie higieny i ograniczenie rozprzestrzeniania się bakterii i wirusów. Alternatywnie, np. tam, gdzie zainstalowanie dozownika byłoby niemożliwe, dobrym rozwiązaniem może być zastosowanie chusteczek odkażających.

Exterya – polski dystrybutor rozwiązań sanitarnych

Jeśli chcesz profesjonalnie i kompleksowo zadbać o bezpieczeństwo swoich pracowników i klientów, to bez wątpienia musisz sprawdzić ofertę Exterya. Ten polski dystrybutor profesjonalnych systemów dezynfekujących przygotował bogatą gamę produktów przeznaczonych dla małych, średnich i dużych firm. Nie masz pewności, jakie rozwiązanie wybrać? Fachowcy pracujący w Exterya z pewnością pomogą Ci w wyborze odpowiedniego produktu do Twoich potrzeb.

Poprzedni artykułJak przygotować się do targów?
Następny artykułO czym pamiętać zakładając firmę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj