System WMS w ramach oprogramowania OptiMES – perfekcyjne połączenie

Systemy magazynowe to wyspecjalizowane narzędzia, które zapewniają wydajne zarządzanie i efektywną kontrolę nad procesami zachodzącymi w magazynach. Warto dobrać indywidualne rozwiązanie dla specyfiki swojej działalności. Można to zrobić w odniesieniu do tego, jakie wsparcie w pracy magazynu uznajesz za potrzebne lub na podstawie profesjonalnej konsultacji i opinii specjalisty od wdrożeń systemów informatycznych dla firm.

Zespół Syneo.pl podsuwa już gotowe rozwiązanie. Godne uwagi i zaufania, bo bardzo skuteczne. To kolejny z modułów OptiMESa, czyli narzędzia do planowania i zarządzania produkcją, a konkretnie system WMS. Odpowiada za organizację pracy magazynu. Stworzony na bazie doświadczenia wynikającego z obserwacji złożonych procesów produkcyjnych, podpowiada jak zapanować nad najbardziej skomplikowanymi sytuacjami na magazynie. Całość ułatwiają nowoczesne rozwiązania – kody kreskowe czy QR, czytniki, dostępność do systemu WMS na urządzeniach przenośnych. Dzięki tego typu rozwiązaniom, pracownicy magazynu są mobilni, ale i doskonale poinformowani, a do tego swoje obowiązki wykonują sprawnie i w sposób wzorowo zorganizowany.

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom – przecież kluczowym dążeniem większości przedsiębiorców jest uzyskanie jak najwyższych profitów finansowych z prowadzonej działalności produkcyjnej czy handlowej. Dlatego w dzisiejszym artykule piszemy o korzyściach z wdrożenia systemu WMS, które dotyczą konkretnie oszczędności. To oszczędne gospodarowanie zasobami firmy decyduje o jej wyniku finansowym, dlatego podpowiadamy, na jakich obszarach pomaga system do zarządzania magazynem.

Oszczędności, których należy się spodziewać po wdrożeniu systemu WMS wynikają ze zmiany działania, w tym przede wszystkim z tego, że:

  • czynności wykonywane przez pracowników przebiegają według zaleceń systemu, dlatego ich działania są bardziej celowe i skuteczne – np. magazynier działa wg najbardziej optymalnej ścieżki wydań wskazanej przez system WMS;
  • ilość zapasów spada, ponieważ dzięki stałemu monitoringowi minimalnych stanów magazynowych, można zredukować ilość surowców przechowywanych w magazynie;
  • magazynowane produkty czy surowce rzadziej ulegają uszkodzeniu, ponieważ WMS mobilizuje do składowania i przechowywania wszystkiego w sposób porządny, chroniący przed szkodami;
  • przestrzeń magazynowa wykorzystana jest racjonalnie i o ile to możliwe, w 100%;
  • wydanie towarów przebiega płynnie i szybko, ponieważ zawsze wiadomo, gdzie dokładnie znajduje się przeznaczony do wydania produkt;
  • kontrola nad stanem magazynowym, ilością produktów, ich lokalizacją i przeznaczeniem jest zorganizowana do perfekcji – ponieważ wszystkie dane znajdują się w jednym systemie i dostępne są na każde zawołanie, już w kilka sekund.

Polecamy system WMS w ramach OptiMESa również ze względu na możliwość darmowego testu, ponieważ to świetna okazja do przekonania się, że dobrze zainwestować w nowoczesne rozwiązania. Kontakt pod 517 827 436 lub na biuro@syneo.pl.

Poprzedni artykułCo nowego w systemie OptiMES? Monitorowanie maszyn i zamówienia do dostawców
Następny artykułCzy każdy pracownik musi odbyć szkolenie bhp przed podjęciem pracy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj