Kto może wziąć kredyt bez zaświadczeń o dochodach?

Potrzebujesz gotówki „na już”, dlatego rozważasz zaciągnięcie kredytu gotówkowego? Jeśli nie masz czasu na dopełnianie mnóstwa formalności, poszukaj oferty bez konieczności dostarczania dokumentów finansowych. Sprawdź, kto ma szansę na uzyskanie tego rodzaju wsparcia.

Nagłe wydatki najczęściej pojawiają się w najmniej oczekiwanym momencie. W takiej sytuacji często nie ma czasu na to, by zaciągnąć kredyt przyznawany w oparciu o standardowe procedury. Rozwiązaniem jest kredyt bez zaświadczeń o dochodach, dzięki któremu można szybko uzyskać potrzebne środki. Warto jednak mieć świadomość, że nie wszyscy wnioskodawcy otrzymają pozytywną decyzję kredytową.

Kredyt bez zaświadczeń o dochodach, czyli jaki?

Istotą kredytu bez zaświadczeń o dochodach jest brak konieczności dostarczania dokumentów od pracodawcy, które potwierdzałyby wysokość osiąganego wynagrodzenia. W zamian wystarczy załączyć do wniosku oświadczenie o dochodach.

Kredyt bez zaświadczeń o dochodach – na jakich warunkach?

Warunki kredytu bez zaświadczeń o dochodach są ustalane indywidualnie przez konkretny bank. Można jednak wskazać kilka wspólnych warunków, wśród których wymienia się między innymi:

  • stałe źródło dochodów,
  • odpowiednio wysoką zdolność kredytową,
  • pozytywna historia kredytowa.

Jeśli jakiś z warunków nie zostanie spełniony, wówczas trzeba liczyć się z odmowną decyzją banku.

Kto otrzyma kredyt bez zaświadczeń?

Chociaż gotówkowy kredyt bez zaświadczeń przyznawany jest w oparciu o uproszczone procedury, nie każdy może otrzymać wsparcie finansowe. Największe szanse na uzyskanie wnioskowanej kwoty mają osoby, które:

  • są zatrudnione na podstawie umowy: o pracę (najlepiej na czas nieokreślony), o dzieło, zlecenie, lub mają prawo do renty / emerytury,
  • osiągają dochody pozwalające na terminową spłatę miesięcznych rat,
  • do tej pory nie miały zaległości w regulowaniu innych zobowiązań – niekoniecznie wobec banków.

Jak wybrać dobry kredyt bez zaświadczeń?

Kredyt kredytowi nierówny, dlatego warto porównać dostępne oferty – szczególnie, że nie wszystkie banki proponują kredyt bez zaświadczeń o dochodach.

Analizując produkty kredytowe, weź pod uwagę między innymi takie kwestie jak:

  • maksymalna kwota kredytu – przykładowo Getin Bank oferuje nawet do 19 tys. zł w ramach Kredytu bez zaświadczeń,
  • okres kredytowania – od czasu trwania finansowania zależy wysokość rat, więc wydłużenie okresu kredytowania pozwoli obniżyć miesięczne zobowiązanie,
  • pobierane opłaty – nie wszystkie banki pobierają prowizję czy opłatę przygotowawczą,
  • oprocentowanie – im jest niższe, tym mniejsze będą odsetki naliczane przez bank.

Kredyt bez zaświadczeń o dochodach to sposób na szybkie pozyskanie gotówki. Decyzja o przyznaniu środków zapada nawet tego samego dnia. Dzięki temu kredytobiorca ma szansę na natychmiastowy zastrzyk pieniędzy pozwalający na pokrycie nagłych wydatków.

Poprzedni artykułSzkółka pływacka Bydgoszcz – BajerSwim czeka!
Następny artykułWYPOSAŻENIE PROFESJONALNEGO WARSZTATU KRAWIECKIEGO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj